logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 21.04.2018
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Częstochowa od 12°C do 24°C

AZS liderem po rundzie zasadniczej!
19.02.2018
AZS Częstochowa w sobotę odniósł trzynaste zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu do play-off&oacu... Czytaj dalej »
Dwaj mężczyźni pomogli zatrzymać 18-letniego sprawcę kradzieży
19.02.2018
Dzięki natychmiastowej reakcji świadków udało się zatrzymać 18-letniego mężczyznę, któ... Czytaj dalej »
Kolejne sprawy urzędowe załatwimy przez internet
19.02.2018
Od niedawna, dzięki platformie ePUAP za odpisy aktów stanu cywilnego można płacić przez inte... Czytaj dalej »
Chciała kupić dziecku rowerek, a straciła 14 tys. zł…
19.02.2018
Mieszkanka Częstochowy straciła ze swojego konta 14 tys. zł. Kobieta przekonana była, że płaci za dziecięcy rowerek wart 88 zł. Została jednak przekierowana do fałszywej strony internetowej, przez co straciła niemal wszystkie oszczędności. Kilka dni temu... Czytaj dalej »
Częstochowa Zdrowym Samorządem? Trwa głosowanie!
16.02.2018
Częstochowa znalazła się wśród 30 samorządów nominowanych do konkursu „Zdrowy Samorząd”. Na jedną z nagród, które może otrzymać nasze miasto wystarczy zagłosować. Częstochowę nominowano za realizację programó... Czytaj dalej »
Pijani rodzice jeździli samochodem z roczną córką...
16.02.2018
W ręce policjantów z Częstochowy wpadła para, która po pijanemu jeździła samochodem z rocznym dzieckiem. Na szczęście podróż ta zakończyła się na torach tramwajowych,  przebili opony. Kobieta usłyszała już zarzuty narażenia c&oa... Czytaj dalej »
Miasto walczy ze smogiem
15.02.2018
Straż Miejska sprawdza kolejne kotłownie, w  których mogą być palone szkodliwe substancje, działają również miejskie eko-dotacje dla tych co inwestują w ekologiczne ogrzewanie. Między innymi tak miasto toczy walkę ze smogiem. W 2017 ro... Czytaj dalej »
Rozpoczęła się budowa kolejnego bloku komunalnego
15.02.2018
U zbiegu ulic Sobieskiego, Pułaskiego i Focha powstanie nowy blok komunalny. Właśnie ruszyła budowa obiektu, w  którym powstanie 65 mieszkań. Inwestycja warta jest 8,2 mln zł, natomiast 2,6 mln stanowi dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Kraj... Czytaj dalej »
Ledwie wyszedł z więzienia i znowu wrócił za kratki. Tym razem za pobicie partnerki
15.02.2018
Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali 52-latka podejrzanego o znęcanie się nad partnerką i pobicie jej. Jak ustalili śledczy, mężczyzna bił kobietę po głowie, złamał jej nos i groził pozbawieniem życia. Miał w organizmie ponad 1,5 promila... Czytaj dalej »
Powstaną nowe odcinki kanalizacji sanitarnej
15.02.2018
Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowych odcinków kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami przy ulicach Rzepakowej, Festynowej i Czystej. Najdłuższy odcinek kanalizacji sanitarnej, liczący 273,5 m, powstanie przy ul. Rzepakowej (dzielnica Gnaszy... Czytaj dalej »
Jechał pijany motorowerem
14.02.2018
W ręce częstochowskiej drogówki wpadł 64-latek. Mężczyzna uciekał po pijanemu przed policjantami motorowerem, ignorując przy tym podawane mu z radiowozu sygnały świetlne i dźwiękowe. Usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli i jazdy w st... Czytaj dalej »
Muzycy Filharmonii Częstochowskiej zagrają w Galerii Jurajskiej
14.02.2018
Koncert walentynkowy „Miłość jak z nut” odbędzie się 16 lutego o 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Pod batutą Justyny Maj muzycy zagrają specjalnie zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną ballady i popowe piosenki o miłości. Usłyszymy m.in. &... Czytaj dalej »
Zbierali pieniądze dla najmłodszych podopiecznych częstochowskiego hospicjum
14.02.2018
10 lutego odbył się X Charytatywny Bal Karnawałowy na rzecz najmłodszych podopiecznych częstochowskiego Hospicjum. Tegoroczne licytacje przybrały zaskakujący obrót, otóż zebrano rekordową kwotę. Organizatorem uroczystości był Stowarzyszenie... Czytaj dalej »
Ugodziła męża nożem
14.02.2018
W ręce częstochowskich funkcjonariuszy trafiła 59-latka, podejrzana o uszkodzenie ciała swojego męża. Jak ustalili śledczy, pijana kobieta ugodziła partnera nożem w klatkę piersiową. Na szczęście mężczyzna przeżył. Oficer dyżurny z komisariatu II otrzyma... Czytaj dalej »
2 miliony dofinansowania na "Nowe Życie-Stare Miasto"
14.02.2018
Prawie 2 miliony złotych dofinansowania na realizację projektu „Stare Miasto-Nowe Życie” wywalczyła Częstochowa. Dzięki temu powstało miejsce świadczące kompleksowe usługi dla osób zagrożonych marginalizacją, wykluczeniem społecznym i ... Czytaj dalej »
Zostawił zapalone znicze i wyszedł z mieszkania
13.02.2018
Czujność mieszkańca jednej z lublinieckich kamienic pozwoliła zapobiec tragedii. W piątek po południu doszło do zadymienia pomieszczeń w kamienicy przy ulicy Piłsudskiego. Z wstępnych ustaleń strażaków wynika, że w jednym z przewodów komino... Czytaj dalej »
Porażka akademiczek w Sochaczewie
12.02.2018
Tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa przegrały w sobotę, 10 lutego na wyjeździe 0:3 z drużyną SKTS Sochaczew.    Sobotnia przegrana była drugą porażką w tej rundzie podopiecznych trenera Miłosza Przybylika. W porównaniu do wcze... Czytaj dalej »
Pijany 13-latek w szpitalu w Woźnikach
12.02.2018
Do myszkowskiego szpitala trafił pijany 13-latek z Woźnik. Z wstępnych ustaleń policjantów z tamtejszego komisariatu wynika, że chłopak po południu wyszedł na lodowisko, a wieczorem wrócił do domu pijany. W minioną środę policjanci z Komisa... Czytaj dalej »
Ilu bezdomnych w Częstochowie?
12.02.2018
MOPS ogłosił wyniki wojewódzkiego badania liczby osób bezdomnych. Wskazują one, że jest ich mniej niż w latach poprzednich i w noc badania wynosiła 371 osób, z czego 36 osób przebywało w tzw. miejscach niemieszkalnych, a pozos... Czytaj dalej »
31-latek poszukiwany pięcioma listami gończymi zatrzymany!
12.02.2018
31-letni mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany został przez częstochowską policję. Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, wpadli niedawno na trop 31-latka, kt&oac... Czytaj dalej »
Do Galerii zjadą się najpiękniejsze koty z całego kraju
12.02.2018
  17 lutego w Galerii Jurajskiej będzie można podziwiać kilkadziesiąt kotów różnych ras, które już po raz  zawitają do centrum handlowego. Jurajski Pokaz Kotów Rasowych to impreza, która ściąga co roku najlepsz... Czytaj dalej »
Wypadek na terenie aeroklubu częstochowskiego. Prokuratura umorzyła śledztwo
08.02.2018
Prokuratura Okręgowa w Częstochowie umorzyła śledztwo w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa podczas lotów akrobacyjnych. 22 listopada 2016 roku zginęły 2 osoby. W toku postępowania ustalono, że wówczas na lotnisku Aeroklubu Częstochowsk... Czytaj dalej »
Zespół VIDEO wystąpi na prezentacji Włókniarza
08.02.2018
4 marca odbędzie się prezentacja drużyny Włókniarza na sezon 2018. Tradycją stało się już, że impreza odbywa się w Hali Częstochowa i towarzyszy jej występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Tym razem na scenie pojawi się grupa VIDEO. VIDEO na pol... Czytaj dalej »
Ptak przymarzł do lodu. Pomogła straż miejska
07.02.2018
Dzięki anonimowemu zgłoszeniu, które napłynęło do straży miejskiej udało się uratować łabędzia, który przymarzł do tafli lodu. Wtorkowe zdarzenie było pierwszym tego typu w historii częstochowskiej straży. Po otrzymaniu zgłoszenia od anonim... Czytaj dalej »
Chcesz zostać wolontariuszem Nocy Kulturalnej?
07.02.2018
Chcesz pomóc w organizacji Nocy Kulturalnej? OPK Gaude mater do 28 lutego prowadzi nabór na wolontariuszy. Chętnym do współtworzenia tegorocznej edycji tej wielkiej, bardzo popularnej i mającej już kilkunastoletnią tradycję imprezy k... Czytaj dalej »
Wpadł gdy przewoził narkotyki samochodem
07.02.2018
Kryminalni z Myszkowa zatrzymali 25-latka, który podróżował bmw. W jego pojeździe znaleźli amfetaminę. Kierujący osobówką został zatrzymany. Ponieważ istniało podejrzenie, że mógł prowadzić swój pojazd znajdując się pod... Czytaj dalej »
Uwaga na gołoledź!
07.02.2018
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed wystąpieniem opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź. Miejscami występować będą słabe, marznące opady deszczu lub mżawki, które powodować będą gołoledź. Wystąpienie... Czytaj dalej »
Znęcał się nad swoją 76-letnią matką
06.02.2018
46-letni myszkowianin, który bił i poniżał swoją schorowaną matkę, musi opuścić zajmowane wspólnie z nią mieszkanie. Decyzję tę podjął prokurator, obejmując jednocześnie podejrzanego policyjnym dozorem i zakazując mu zbliżania się do pokrzyw... Czytaj dalej »
W domowych piecach palili śmieci...
06.02.2018
Częstochowscy strażnicy miejscy potwierdzili w styczniu 29 przypadków spalania śmieci w domowych piecach. W styczniu 2018 roku dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali 112 zgłoszeń dotyczących podejrzenia spalania śmieci w domowych piecac... Czytaj dalej »
Akademiczki blisko wygranej w Lidzbarku Warmińskim
06.02.2018
W 14 kolejce tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa przegrały na wyjeździe z Polmlekiem Lidzbark Warmińskim. Podopieczne Młosza Przybylika  spadły na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. W pierwszej partii Roksana Załomska przegrała 0:3 z r... Czytaj dalej »
Nadchodzą mroźne noce! Pamiętajmy o bezdomnych...
06.02.2018
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy ze strażą miejską dostarczy ciepłe napoje i zupę bezdomnym. Działania to efekt prognozy pogody na najbliższe. W związku z zapowiadaną falą mrozów, w nocy z 6 na 7 i z 7 na 8 lutego strażnicy... Czytaj dalej »
Za parkowanie zapłacimy telefonem
06.02.2018
Dzięki nowej wersji aplikacji za postój na miejskim parkingu możemy płacić telefonem. Daje ona również możliwość namierzenia zaparkowanego samochodu. Nowa wersja płatności za parkowanie w mPay stawia przede wszystkim na intuicyjność i szybk... Czytaj dalej »
Kinga Falarz mistrzynią Śląska młodzieżowców. Cztery medale zawodniczek Bebetto AZS AJD.
05.02.2018
Wczoraj  w Sosnowcu rozegrano 23. Indywidualne Mistrzostw Śląska Młodzieżowców. W zawodach dwie reprezentantki AZS AJD Częstochowa. Kinga Falarz zdobyła trzy medale  w tym dwa złote w grze pojedyncze i grze mieszanej z Janem Szymczyk (BI... Czytaj dalej »
21 głodzonych zwierząt w mieszkaniu przy Wałach Dwernickiego!
05.02.2018
  Głodzone amstafy, malamuty, yorki, koty i szynszyla – łącznie 21 sztuk odebrało w nocy z piątku na sobotę „Pogotowie dla Zwierząt” z jednym z domów przy ul. Wały Dwernickiego w Częstochowie. Właścicielka zatrzymana została... Czytaj dalej »
Miejskie lokale do wynajęcia
05.02.2018
Miasto ogłosiło dwa przetargi, pisemny i w formie licytacji na wynajem w sumie 49 miejskich lokali użytkowych i 7 garaży. Ustny przetarg dotyczy lokali w tzw. Kamienicy Kupieckiej, na inne lokale można składać pisemne oferty.   Ustny przetarg w... Czytaj dalej »
X
Sport
Utrudnienia w ruchu związane z Biegiem Częstochowskim
Kolejny sparing Włókniarza na SGP Arenie!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy