Informacje z Częstochowy i okolic

Sport

Od piątku do niedzieli potrwa 2. edycja Stolzle Volleyball Talents Cup. W turnieju  udział weźmie 10. drużyn, w tym cztery zagraniczne.

Do udziału w rywalizacji zgłosiły się4 zagraniczne drużyny: Lokomotiv Kaliningrad, Mapid Mińsk, VSK MHP Vinnytsia oraz VK Ostrava. Listę polskich drużyn otwiera triumfator pierwszej edycji oraz mistrz Polski juniorów – Trefl Gdańsk. Ponadto zobaczymy siatkarzy SMS-u PZPS Spała, KS Metro Warszawa, AKS-u Resovii Rzeszów, AZS-u Nysa oraz gospodarzy Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa.
Początek zmagań każdego dnia zaplanowano na godzinę 10.00. Wstęp wolny na wszystkie mecze jest wolny.

Grupa A:
1. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa
2. Lokomotiv Kaliningrad
3. AKS Resovia Rzeszów
4. AZS Nysa
5. VSK MHP Vinnytsia
Grupa B:
1. Trefl Gdańsk
2. KS Metro Warszawa
3. Mapid Mińsk
4. SMS PZPS Spała
5. VK Ostrava

Żużlowcy forBET Włókniarza Częstohowa w najbliższą niedzieleę, 8 września pojadą drugi mecz półfinałowy PGE Ekstraligi. W pierwszym starciu podopieczni Marka Cieślaka przegrali 38:52 i szanse na ich awans do finału są iluzoryczne.

 

Trener FOGO Unii Leszno w porownaniu do pierwszego meczu nie dokonał żadnych zmian w składzie. W drużynie „Lwów” z numerem 2 pojedzie natomiast Adrian Miedziński, co oznacza, że zobaczymy go w parze z Leonem Madsene. Paweł Przedpełski wystąpi natomiast z Fredrikiem Lindgrenem.

Poczatek niedzielnego starcia o 16.30

 

forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Adrian Miedziński
3. Paweł Przedpełski
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

Fogo Unia Leszno
9. Emil Sajfutdinow
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera

 

Fot. Kamil Woldański

W niedzielę 1 września odbędzie się pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy forBET Wlókniarzem Częstochowa a FOGO Unią Leszno.

Poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie. Pamiętajcie, że posiadacze karnetów do soboty, 31 sierpnia mogą kupić bilety w obniżonych cenach.  Mecz rozpocznie się punktualnie o godzinie 16:00.

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała

 

Znamy już awizowane składy na mecz w ramach XIV rundy PGE Ekstraligi pomiędzy truly.work Stal Gorzów a ekipą forBET Włókniarza Częstochowa. Obydwie ekipy w tym pojedynku wystartują w swoich możliwie najsilniejszych zestawieniach. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (23 sierpnia) a jego początek zaplanowano punktualnie na godzinę 18:00.

 

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

truly.work Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Pytlewski
15. Rafał Karczmarz

Na dwa starty przed końcem sezonu Bartłomiej Mirecki po raz kolejny zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w wyścigach samochodowych. 

W miniony weekend na Łotwie, gdzie rozgrywana była jedna z rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Bartłomiej Mirecki wystartował za kierownicą Renault Clio CUP. W pierwszym wyścigu dojechał na drugiej pozycji. Pozwolił się wyprzedzić jedynie swojemu koledze z zespołu BM Racing Team – Szymonowi Jabłońskiemu, który walczy o podium w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Druga pozycja pozwoliła uzyskać niezbędną przewagę punktową i Bartek Mirecki może być już pewny zdobycia tytułu. W drugim wyścigu na Łotwie zawodnik Automobilklubu Częstochowskiego przypieczętował wygraną, mijając metę jako pierwszy.

W Rydze Bartłomiej Mirecki startował nie tylko sprintach, ale też w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym. Jego zmiennikami byli koledzy z BM Racing Team: Karol Urbaniak oraz Szymon Jabłoński.

Przed Bartkiem Mireckim jeszcze jedna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także obrona tytułu Mistrza Europy FIA CEZ za kierownicą Formuły Renault 2.0.

Tytuł Mistrza Polski ma już zapewniony, jednak o ponowne Mistrzostwo Europy walczyć będzie jeszcze na Słowacji oraz w Czechach.

Wyniki Bartłomieja Mireckiego, a także zdjęcia, filmy i transmisje na żywo można śledzić  za pośrednictwem stron internetowych:

Zawodnicy Lwów Avia Częstochowa zdobyli 15 medali podczas Mistrzostw Świata w speedrowerze. Najwięcej medali przywiózł Marcin Szymański. Częstochowianie truumfowali zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

O swoim sukcesie częstochowscy speedrowerzyści opowiedzieli podczas spotkania prasowego na placu Biegańskiego Oprócz samych zawodników uczestniczyli w nim przedstawiciele władz miasta, działacze Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa oraz miłośnicy speedrowera.

Gwiazdą mistrzostw okazał się ponownie Marcin Szymański, który został Indywidualnym Wicemistrzem Świata OPEN, Drużynowym Mistrzem Świata i Drużynowym Mistrzem Świata Par. Zdobył też Drużynowy Pucharu Federacji.

Dwa medale z mistrzostw świata przywiozły adeptki szkółki Lwy Avia Częstochowa: Sandra Charbich oraz Alicja Hamara, które wywalczyły Drużynowe Wicemistrzostwo Świata Kobiet oraz zajęły 2. miejsce w Drużynowym Pucharze Federacji Kobiet.

Tytuł Indywidualnego Mistrza Świata weteranów (od 40 roku życia) wywalczył Dominik Rycharski, który okazał się bezkonkurencyjny. W finale zawodów wyprzedził o dwa punkty Michała Kastrau (Bydgoszcz) oraz o 4 „oczka” innego reprezentanta polski Marcina Puk (Gniezno). Znalazł się również w składzie reprezentacji Polski Weteranów, która zdobyła brązowy medal w rywalizacji drużynowej.

Trzy medale zdobył selekcjoner reprezentacji Polski Weteranów (od 40. roku życia) Tomasz Pokorski, który na co dzień jest trenerem Lwów Avia Częstochowa. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski Weteranów wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata Par Weteranów, zajęła drugie miejsce w Pucharze Federacji Weteranów oraz wywalczyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwa Świata Weteranów.

Ponadto medale mistrzostw świata zdobyli Piotr Jamroszczyk (zdobywca Drużynowego Pucharu Federacji OPEN) oraz Arkadiusz Dudek (2. miejsce Drużynowego Pucharu Federacji Weteranów).

UM Częstochowa

Dziś na Stadionie Miejskim w Rybniku rozegrana została IX runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żużlowcy Bocar Włókniarza prowadzeni przez Michała Gruchalskiego odnieśli pewne zwycięstwo w zawodach!

 

Reprezentanci  Bocar Włókniarza Częstochowa, z dorobkiem 22 punktów sklasyfikowani zostali na 1. pozycji. Liderem częstochowian  był dzisiaj Michał Gruchalski, który w 4 biegach zdobył  11 punków.  Bartłomiej Kowalski oraz Mateusz Świdnicki wystąpili w 4 biegach i zapisali przy swoich nazwiskach kolejno 4 i 7 punktów.

I-III miejsce: PGG ROW Rybnik – 22 pkt
1. Robert Chmiel – 9 (3,3,0,3)
2. Mateusz Tudzież – 6 (0,3,2,1)
3. Przemysław Giera – 7 (1,3,2,1)
22. Dominik Tyman – 0 ()

I-III miejsce: Bocar Włókniarz Częstochowa – 22 pkt
4. Michał Gruchalski – 11 (2,3,3,3)
5. Bartłomiej Kowalski – 4 (1,2,w,1)
6. Mateusz Świdnicki – 7 (0,2,3,2)

I-III miejsce: Francepol Falubaz Zielona Góra – 22 pkt
7. Norbert Krakowiak – 7 (1,2,1,3)
8. Damian Pawliczak – 9 (3,1,3,2)
9. Mateusz Tonder – 6 (1,2,1,2)

IV miejsce: Aforti Start Gniezno – 21 pkt
19. Kevin Fajfer – 8 (2,d,3,3)
20. Mateusz Błażykowski – 4 (0,2,2,0)
21. Damian Stalkowski – 9 (3,3,3,0)

V miejsce: Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 16 pkt
16. Nikodem Bartoch – 6 (3,0,2,1)
17. Fabian Ragus – 3 (1,2,-,-)
18. Jakub Osyczka – 5 (1,0,2,2)
27. Nile Tufft – 2 (1,1)

VI miejsce: Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 14 pkt
10. Karol Żupiński – 10 (2,3,2,3)
11. Maciej Uszaruk – 0 (-,0,0,-)
12. Oskar Rowecki – 3 (2,-,1,0)
25. Denis Zieliński – 1 (0,1,0)

VII miejsce:Drużyna ACCR – 9 pkt
13. Roman Marek – 0 (0,u,0,0)
14. Daniel Silhan – 4 (2,1,1,0)
15. Jan Macek – 5 (1,0,3,1)

 

fot. Kamil Woldański

Częstochowianka, Patrycja Pacak wywalczyła złoty medal podczas 10. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Akrobacji Advanced w Deva w Rumunii.

Mistrzostwa odbyły się od 18 do 28 lipca. Wzięło w nich udział 31 zawodników z 13 państw, w tym 4 pełne reprezentacje. Patrycja Pacak w ogólnej punktacji uzyskała 7224.64 punkty oraz wysokie sędziowskie noty. Drugie miejsce zajął Octav Alexan z Rumunii, a trzecie Charlie Levy Louapre reprezentujący Francję.
Częstochowianka może pochwalić się także srebrnym medalem w klasie Advanced, który zdobyła w zeszłym roku wraz z Michałem Klimaszewskim, Wojciechem Gałuszką i Sławomirem Cichoniem, podczas IX Mistrzostw Świata w Czeskich Zbraslavicach.

W piatek o 20.30 rozpocznie się spotkanie XII rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Speed Car Motorem Lublin a forBET Włókniarzem Częstochowa. Poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie.

 

Obydwie drużyny  wystartują bez zmian w swoich najsilniejszych zestawieniach.

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

Speed Car Motor Lublin
9. Andreas Jonsson
10. Paweł Miesiąc
11. Grigorij Laguta
12. Dawid Lampart
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Trofimow
15. Wiktor Lampart

 

Fot. Kamil Woldański

 

 

Juniorzy reprezentacji Polski byli bezkonkurencyjni podczas dzisiejszego finału w Manchesterze. W złotej drużynie znalazł się również Michał Gruchalski, który dzisiaj był rezerwowym.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie biało-czerwonych był Bartosz Smektała, który zdobył 13 punktów. 12 zdobył Dominik Kubera a o jedno oczko mniej doskonale znany w Częstochowie Maksym Drabik. Ponadto 5. punktów przywiózł Wiktor Lampart. Niestety na torze ani razu nie pojawił się dzisiaj reprezentant Włókniarza, Michał Gruchalski.

Dzisiejszy triumf podrzynał doskonałą passę Polaków. Oznacza to, że sięgnęli oni już szósty raz po DMŚJ.

Wyniki:

I Polska –  41
1. Maksym Drabik – 11 (3,3,2,2,1)
2. Dominik Kubera – 12 (3,2,2,3,2)
3. Wiktor Lampart – 5 (0,3,2,0,0)
4. Bartosz Smektała – 13 (3,3,3,3,1)
5. Michał Gruchalski – NS

II. Wielka Brytania – 33
1. Robert Lambert – 20 (2,3,6!,3,3,3)
2. Daniel Bewley – 11 (3,1,2,3,1,1)
3. Drew Kemp – 2 (1,0,1,-,0)
4. Kyle Bickley – 0 (0,0,-,T)
5. Leon Flint – 0 (0)

III. Dania – 31
1. Frederik Jakobsen – 8 (2,1,1,2!,D,2)
2. Patrick Hansen – 6 (2,1,0,-,3)
3. Mads Hansen – 11 (1,1,3,2,2,2)
4. Jonas Jeppesen – 6 (1,2,1,-,2)
5. Tim Soerensen – NS

IV. Australia – 21
1. Jaimon Lidsey – 12 (2,2,0,4!,1,3)
2. Jordan Stewart – 5 (0,2,0,0,3)
3. Matthew Gilmore – 1 (1,U,0,-)
4. Kye Thomson – 2 (0,0,1,-,1)
5. Zach Cook – 1 (1,0)

fot. Kamil Woldański