Informacje z Częstochowy i okolic

Do 30 listopada trwa głosowanie na zadania w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Są również działania dotyczące Częstochowy.

Głosować można elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej bo.slaskie.pl (w zakładce Głosuj znajduje się link do panelu) lub w mobilnym punkcie do głosowania (w Częstochowie w punkcie przy ul. Sobieskiego 7, pokój nr 127, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30).
Do głosowania są uprawnieni wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Każdy głosuje raz i ma do dyspozycji 4 punkty – 1 punkt można oddać na zadania zgłoszone w puli wojewódzkiej, 3 punkty na zadania podregionalne. Można oddać 3 punkty na jedno zadanie albo podzielić je na dwa lub trzy.
Do weryfikacji, podczas głosowania będą potrzebne dane osobowe, tak aby każda mieszkanka i każdy mieszkaniec głosował tylko raz.
Wśród zadań z podregionu obejmującego powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz Częstochowę, znalazł się m.in. projekt: ,,Biblioteka dla każdego”, którego celem jest wzbogacenie oferty kulturalnej bibliotek powiatu częstochowskiego i Częstochowy, w tym organizacja bezpłatnych spotkań autorskich, różnorodnych zajęć tematycznych, czy warsztatów dla różnych grup wiekowych. Głos na projekt można oddać na stronie.
Pozostałe zadania z naszego podregionu można znaleźć Tutaj.
Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 18 grudnia.