Informacje z Częstochowy i okolic

W dniach 19-20 Października w Toruniu odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Federacji IDF – INTERNATIONAL DRIFT FEDERATION. Oczywiście nie mogło się obejść bez naszych reprezentantów a mowa tutaj o Kajtku Grabarczyku i jego młodszym bracie Fabianie, którzy to wywalczyli odpowiednio Wicemistrz klasy Drift Open (Kajetan) oraz Mistrza klasy Street (Fabian).

Kajetan jako zdobywca drugiego miejsca MP dostał przepustkę do najlepszej elity w Europie, czyli Drift Masters – Finałowa runda w Toruniu była jedną z najcięższych w tym sezonie, dużo problemów z samochodem, ja sam miałem problem aby wjeździć się w trasę pomimo że Toruński Motopark znam na pamięć. Zawody zakończyłem na etapie Top16 jak reszta czołówki klasyfikacji generalnej sezonu co było wielkim szokiem zarówno dla mnie jak i dla fanów. Ostatni pojedynek stoczyłem autem mojego młodszego brata lecz niestety przepaść w mocy pomiędzy mną a moim przeciwnikiem jak i kilka moich błędów wykluczyły mnie z dalszej rywalizacji – powiedział po zawodach Kajetan Grabarczyk.

Rezultat zawodów do końca stał pod znakiem zapytania. Pierwsza piątkę zawodników dzieliło zaledwie kilka punktów. – Jednakże udało się i po wielu latach walki, wzlotów i upadków mogę głośno powiedzieć że jestem driftingowym vice mistrzem Polski federacji IDF, lecz bardziej od samego tytułu cieszy mnie to że dostałem licencje do startów w lidze Drift Masters European Championship o której zawsze marzyłem i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to właśnie tam będziecie mnie mogli obserwować w sezonie 2020 – dodał Kajetan.

Młodszy brat, 14 letni Fabian Grabarczyk zdobył natomiast tytuł Mistrza Drift Open w klasie Street. – Był to dla mnie niesamowity sezon. Pierwszy sezon w życiu za kierownicą I już z tak wielkim osiągnięciem. Cały sezon udało się przejeździć w miarę bez awarii. Jazda moim pierwszym driftowozem BMW e36 Compact była dla mnie wyśmienita. Miałem bardzo dobrze wyczuty ten samochód i mogłem nim robić to co potrzebowałem do osiągnięcia tytułu. Cały sezon przyniósł mi wiele doświadczeń oraz wiele niezapomnianych chwil które będę wspominał do końca życia. Ostatnia runda którą udało mi się wygrać I zdobyć tytuł mistrza pojechałem moim nowym samochodem BMW e30 turbo które uzyskałem dzięki mojemu tacie któremu dziękuję za wszystko co dla mnie robi oraz współpracy z firmą Fmic. Nie doszedłbym do tego miejsca w którym jestem również bez mojej mamy, brata jak i całej rodziny która trzymała za mnie kciuki – mówił 14 latek.

 

DRIFT OPEN to zawody rangi Mistrzostw Federacji IDF – INTERNATIONAL DRIFT FEDERATION.
Zawodnicy rywalizują o tytuły:
Mistrza Federacji IDF / Drift Open
I-Vice Mistrz Federacji / IDF Drift Open
II- Vice Mistrz Polski / IDF Drift Open

Zdobywca Pucharu Federacji IDF / Drift Open Heroes 1 Miejsce

Zdobywca Pucharu Federacji IDF w klasie Drift Open Street 1 Miejsce
Zdobywca Pucharu Federacji IDF w klasie Drift Open Street 2 Miejsce
Zdobywca Pucharu Federacji IDF w klasie Drift Open Street 3 Miejsce