Informacje z Częstochowy i okolic

Kłobuccy policjanci ustalili tożsamość starszego mężczyzny, który wczoraj wieczorem został odnaleziony przez przypadkowego świadka na trasie pomiędzy Wręczycą Wielką a Częstochową. Mężczyzna to 82-letni mieszkaniec Częstochowy, który dzisiaj szczęśliwie wrócił do domu. 

Wczoraj około godziny 19.30 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informacje na temat starszego mężczyzny, który stoi przy barierkach zabezpieczających drogę wojewódzką nr 494, na trasie pomiędzy miejscowościami Wydra i Nowa Szarlejka. Z przekazanych przez przypadkowego świadka informacji wynikało, że mężczyzna wygląda na zdezorientowanego.

Na miejsce pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, którzy zaopiekowali się opisywanym starszym mężczyzną ze zgłoszenia. Okazało się, że kontakt z nim jest bardzo utrudniony, ponieważ mężczyzna nie słyszy oraz nie mówi. Mężczyzna nie potrafił przekazać jak się nazywa oraz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości.

W obecności policjantów wskazywał jedynie kierunek na Częstochowę, co może sugerować, że szedł właśnie w tamtym kierunku. Wobec tych okoliczności, mundurowi pojechali z mężczyzną do Częstochowy. Niestety po dojechaniu na miejsce, odnaleziony nie potrafił w dalszym ciągu przekazać ani napisać jakichkolwiek informacji na swój temat lub na temat miejsca zamieszkania. Mundurowi sprawdzili częstochowskie domy pomocy społecznej, domy seniora, miejsca pomocy bezdomnym oraz szpitale, jednak w żadnym z tych miejsc nie posiadano informacji na temat mężczyzny.

Dzisiaj od rana kłobuccy policjanci kontynuowali czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny, dzielnicowi rozpytywali mieszkańców swoich rewirów, natomiast jednemu z mundurowych, za pomocą języka migowego, udało nawiązać się słaby kontakt ze starszym mężczyzną, który podał jedynie swoje imię oraz wskazywał na jedną z dzielnic Częstochowy.