Informacje z Częstochowy i okolic

Dzisiaj rano na część swoich tras wróciły tramwaje. Oznacza to, że zakończono kolejny etap gruntownej przebudowy starej linii tramwajowej. Jutro natomiast za okazaniem dowodu rejestracyjnego w MPK pojedziemy za darmo.

Szczegóły aktualnej organizacji komunikacji miejskiej (od soboty włącznie) związanej z przeprowadzeniem największej inwestycji tramwajowej w historii miasta:

– tramwaje 1 i 2 będą do odwołania kursować od zajezdni MPK przy al. Niepodległości do pętli przy ul. Kiedrzyńskiej w obu kierunkach
– pomiędzy pętlą przy ul. Kiedrzyńskiej a pętlą przy ul. Fieldorfa – Nila obsługę pasażerską zapewni autobusowa komunikacja zastępcza w postaci linii nr 91 (odcinek będzie przygotowywany do budowy)
– na trasach tramwaju linii 1 i 2 na odcinku od zajezdni MPK do Kucelina przez al. Pokoju w obu kierunkach przez najbliższe 2 tygodnie pasażerów wozić będzie autobus za tramwaj linii nr 92
– po wymienionym okresie (ok. 2 tygodni) tramwaje linii nr 1 będą kursować na pełnej trasie (także przez al. Pokoju do Kucelnia) z wyłączeniem wspomnianego odcinka na Północy.
– linia nr 2 z uwagi na prace przy pętli Dworzec Raków PKP będzie zawieszona do odwołania, a obsługę trasy przejmie linia nr 1
– tramwaje linii nr 3 będą do odwołania kursować na swojej pełnej trasie w obu kierunkach z pominięciem wspomnianego odcinka na Północy, który obsługiwać będzie autobusowa komunikacja zastępcza

Miejski przewoźnik prosi o wyrozumiałość w najbliższych dniach. Otóż w trakcie przywracania ruchu tramwajowej po dłuższej przerwie, mogą występować czasowe problemy techniczne, co może mieć wpływ na punktualność w kursowaniu tramwajów. Dlatego też ten proces jest realizowany w weekend, kiedy liczba masażerów jest znacznie mniejsza, tak by jakiekolwiek trudności nie pojawiały się już w tygodniu.

Przypominamy także, że w niedzielę (22 września) zarówno wszystkimi częstochowskimi tramwajami, jak i autobusami MPK w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu można podróżować za darmo. Do takiego przejazdu uprawniać będzie okazanie przy ewentualnej kontroli ważnego dowodu rejestracyjnego potwierdzającego własność lub współwłasność pojazdu, który pozostawiliśmy w domu wybierając się w podróż komunikacją miejską w Częstochowie.

 

Inf. MPK Częstochowa