Informacje z Częstochowy i okolic

Na portalu miejskim uruchomiona została specjalna zakłądka dotycząca wyborów do Sejmu i Senatu. Pod banerem „Wybory do Sejmu i Senatu RP 2019” można zapoznać się istotnymi dla wyborców komunikatami przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 13 października.

 

Znajdują się tam m.in. informacje Prezydenta Miasta Częstochowy o lokalach wyborczych w Częstochowie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, o możliwości sporządzenia aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych. Wraz z tymi informacjami dostępne są także wzory niezbędnych wniosków (w dwóch formatach plików) – do pobrania i wypełnienia przez osoby zainteresowane.
Prezydent Miasta przekazał już także do publicznej wiadomości numery oraz granice obwodów głosowania, adresy siedzib obwodowych komisji wyborczych oraz termin zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego (do 30 września) oraz sporządzenia aktu pełnomocnictwa (do 4 października).
Wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się w Częstochowie, tak jak w całym kraju, w niedzielę 13 października. Głosować będziemy w godz. 7-21.
Zachęcamy do zapoznania się z przedwyborczymi informacjami!