Informacje z Częstochowy i okolic

W sobotę policjanci z komendy doprowadzili do Sądu 26-letniego częstochowianina, który w środę 14 sierpnia doprowadził do zderzenia trzech pojazdów w Jaskrowie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 67 – letni mężczyzna. Jak się okazało sprawca był pod wpływem środków psychotropowych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Jaskrowie w minioną środę kilka minut po 16. Z ustaleń policji wynika, że kierujacy pojazdem BMW nie zachował należytych środków ostrożności, jadąc w kierunku Częstochowy na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z samochodem Ford Focus, a następnie zderzył się czołowo z samochodem Honda. W skutek poniesionych obrażeń pasażer Hondy, 67-letni mieszkaniec Częstochowy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Jak się okazało sprawca wypadku był pod wpływem środków psychotropowych tj. amfetaminy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, po zapoznaniu się z całością materiałów, przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania wypadku i kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzajacego oraz zadecydował o wystąpieniu z wnioskiem o izolacyjny środek zapobiegawczy. W sobotę Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.