Informacje z Częstochowy i okolic

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem lublinieckiej Prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek  na odcinku drogi prowadzącej z miejscowości Chwostek do Koszęcina. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas włączania się do ruchu kierowca samochodu Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, doprowadzając do wypadku. Niestety śmierć poniósł kierowca jednośladu.

 

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 16 na drodze powiatowej z Chwostka do Koszęcina, w rejonie miejscowości Droniowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lublinieckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 29-letni kierowca samochodu Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 23-letniemu motocykliście, doprowadzając do tragicznego w skutkach wypadku.
Na miejscu czynności prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i technik kryminalistyki z KPP Lubliniec pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

 

KPP Lubliniec