Informacje z Częstochowy i okolic

W ligowej przerwie, żuzlowcy forBet Włókniarza Częstochowa nie mogą narzekać na brak startów. We wtorek w swoim półfinale MIMP wygrał Michał Gruchalski, w lidze szwedzkiej startowali natomiast Fredrik Lindgren, Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski.

 

Przypomnijmy, że emocje związane ze startem Włókniarza przeżywać będziemy mogli dopiero 26 lipca. Wtedy to podopieczni trenera Cieślaka na własnym torze pojadą z Get Well Toruń. Początek tego spotkania zaplanowano na 20.30.

Mimo miesięcznego rozbratu z PGE Ekstraligą, zużowcy nie mogą jednak mówić o urlopach. We wtorek w 9 lipca odbyly si eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W Poznaniu na pierwszym miejscu zakończył je Michał Gruchalski, junior forBet Włókniarza Częstochowa.  Zdobył on komplet punktów w pięciu startach. Do finału zakwalifikowali się również Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak.

We wtorek startowali również inni biało-zieloni. W Elitserien drużyna Fredrika Lindgrena i Adriana Miedzińskiego, Rospiggarna Halstavik, zwyciężyła na wyjeździe 53:37. Szwed zdobył 14 punktów w pięciu startach, natomiast Miedziński zapisał na swoim konie 7 “oczek” i dwa bonusy. W Vastervik drużynę Piraterny Motala reprezentował Paweł Przedpełski, który zdobył 6 punktów, a jego drużyna przegrała na wyjeździe 58:31.