Informacje z Częstochowy i okolic

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem lublinieckiej prokuratury wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło w poniedziałek po godzinie 19.00 w rejonie Strzebinia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letni kierujący pojazdem ciężarowym najechał na prawidłowo jadącą 67-letnią rowerzystkę. Niestety na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła na miejscu.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 906 pomiędzy miejscowościami Strzebiń a Bukowiec w powiecie lublinieckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Strzebinia, 70-letni kierowca Volvo nie zachował bezpiecznej odległości doprowadzając do najechania na prawidłowo jadącą prawą stroną rowerzystkę. W wyniku zdarzenia mieszkanka powiatu lublinieckiego poniosła śmierć na miejscu. Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z lublinieckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Zabezpieczono również zestaw pojazdów biorący udział w wypadku, w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku będą przedmiotem śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP Lubliniec pod nadzorem prokuratura.
Dodatkowo miejsce wypadku zbada specjalny zespół, w skład którego wchodzą policjanci oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

KPP Lubliniec