Informacje z Częstochowy i okolic

Inauguracja sezonu letniego odbyła się 16 czerwca w niedzielę. Na przybyłych czekały  m.in. treningi jogi i zumby, malowanie twarzy, zabawy z bańkami mydlanymi, dmuchane zamki, czy wodne tory przeszkód.

 

Nie zabrakło także koncertów, czy wspólnej zabawy z dj-em. Impreza była kontynuacją kulturalno-rozrywkowych wydarzeń, które przez cały weekend odbywały się w Parku Lisiniec. W piątek i sobotę okolice wypełnili uczestnicy 9. edycji festiwalu Frytka Off
Częstochowska strefa wypoczynku znajduje się przy zbiorniku „Adriatyk” i oprócz wydzielonego kąpieliska, czy powiększonej plaży z piaskiem przywiezionym z Łeby, składa się m.in. z pawilonu plażowego z kawiarnią, tarasem i ogródkiem letnim, sanitariatów i pomieszczenia dla ratowników. Przy plaży znajduje się również wieża dla ratowników i natryski. Dno strefy do kąpieli zostało wyrównane i ograniczone pomostem.


Miejskie kąpielisko będzie dostępne do końca wakacji. Ratownicy będą pełnić dyżury codziennie w godzinach 10.00 – 20.00. Nieopoda, przy zbiorniku „Bałtyk” znajduje się również wypożyczalnia sprzętu pływającego – dostępna w godzinach 10.00 – 20.00 (ostatnie wypożyczenie do godz. 19.00). Na terenie Parku organizowane są imprezy o charakterze muzycznym, sportowym, rekreacyjnym oraz pikniki integracyjne.