Informacje z Częstochowy i okolic

W niedzielę w jednym z mieszkań socjalnych na terenie Kłobucka doszło do śmierci 59-letniego mężczyzny. Policjanci wstępnie ustalili, że w mieszkaniu spotkało się kilku znajomych na imprezie alkoholowej. W trakcie imprezy jeden z nich pobił gospodarza na tyle mocno, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

W minioną niedzielę około 22.30 oficer dyżurny otrzymał telefoniczną informację dotyczącą śmierci 59-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań socjalnych na terenie Kłobucka. Na miejsce skierowano patrol. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu spotkało się kilku znajomych na imprezie alkoholowej. W pewnym momencie jeden z nich zaatakował gospodarza, bijąc go na tyle dotkliwie, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali 58-latka podejrzewanego o brutalny atak oraz pozostałych dwóch uczestników mocno zakrapianej imprezy. Wszyscy z nich są dobrze znani kłobuckim stróżom prawa. W chwili zatrzymania byli pijani – badanie trzeźwości wykazało u nich od 2 do 3 promili alkoholu.

Na miejscu zdarzenia pracowali kłobuccy kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki, a czynności nadzorował prokurator. Wczoraj na wniosek prokuratury podejrzany trafił do aresztu. Spędzi tam najbliższe 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

 

KPP Kłobuck