Informacje z Częstochowy i okolic

Od meczu z Koroną Kielce Raków Częstochowa rozpocznie zmagania w Ekstraklasie. Wczoraj poznaliśmy terminarz rozgrywek.

 

Pirewsze spotkanie czerwono-niebiescy zagrają „u siebie” 20 lipca, tyzień poźniej podopieczni trenera Paszuna zagrają z Jaggielonią Białystok, finalistą tegorocznego Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że na czas budowyn stadionu, czyli pewnie na całą rundę jesienną Rakó mecze domowe rozgrywał będzie na stadionie w Sosnowcu.

 

Zestaw par rundy zasadniczej 2019/20 (źródło: Ekstraklasa.org):

Kolejka 1

20 lipca 2019
Arka Gdynia Jagiellonia Białystok
KGHM Zagłębie Lubin Cracovia
Legia Warszawa Pogoń Szczecin
Piast Gliwice Lech Poznań
Raków Częstochowa Korona Kielce
Wisła Kraków Śląsk Wrocław
Wisła Płock Górnik Zabrze
ŁKS Łódź Lechia Gdańsk

 

Kolejka 2
27 lipca 2019
Cracovia ŁKS Łódź
Górnik Zabrze KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok Raków Częstochowa
Korona Kielce Legia Warszawa
Lech Poznań Wisła Płock
Lechia Gdańsk Wisła Kraków
Pogoń Szczecin Arka Gdynia
Śląsk Wrocław Piast Gliwice
 

Kolejka 3

3 sierpnia 2019
Arka Gdynia Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa Śląsk Wrocław
Piast Gliwice Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa Cracovia
Wisła Kraków Górnik Zabrze
Wisła Płock Lechia Gdańsk
ŁKS Łódź Lech Poznań
 

Kolejka 4

10 sierpnia 2019
Cracovia Korona Kielce
Górnik Zabrze Raków Częstochowa
KGHM Zagłębie Lubin Arka Gdynia
Lech Poznań Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin Wisła Kraków
Wisła Płock Legia Warszawa
ŁKS Łódź Piast Gliwice

 

Kolejka 5
17 sierpnia 2019
Arka Gdynia Lech Poznań
Jagiellonia Białystok Górnik Zabrze
Korona Kielce Pogoń Szczecin
Legia Warszawa KGHM Zagłębie Lubin
Piast Gliwice Wisła Płock
Raków Częstochowa Lechia Gdańsk
Wisła Kraków ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław Cracovia

 

Kolejka 6
24 sierpnia 2019
Cracovia Arka Gdynia
Górnik Zabrze Korona Kielce
Jagiellonia Białystok Wisła Kraków
KGHM Zagłębie Lubin Piast Gliwice
Lechia Gdańsk Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin Wisła Płock
Raków Częstochowa Lech Poznań
ŁKS Łódź Legia Warszawa
 

Kolejka 7

31 sierpnia 2019
Arka Gdynia Górnik Zabrze
Korona Kielce Jagiellonia Białystok
Lech Poznań Cracovia
Legia Warszawa Raków Częstochowa
Piast Gliwice Lechia Gdańsk
Wisła Kraków KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock ŁKS Łódź
Śląsk Wrocław Pogoń Szczecin

 

Kolejka 8
14 września 2019
Cracovia Piast Gliwice
Górnik Zabrze Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok Legia Warszawa
KGHM Zagłębie Lubin Wisła Płock
Korona Kielce Wisła Kraków
Lechia Gdańsk Lech Poznań
Pogoń Szczecin ŁKS Łódź
Raków Częstochowa Arka Gdynia
 

Kolejka 9

21 września 2019
Cracovia Legia Warszawa
Lech Poznań Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk Korona Kielce
Piast Gliwice Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin Górnik Zabrze
Wisła Płock Wisła Kraków
ŁKS Łódź Arka Gdynia
Śląsk Wrocław KGHM Zagłębie Lubin

 

Kolejka 10
28 września 2019
Arka Gdynia Piast Gliwice
Górnik Zabrze Lech Poznań
Jagiellonia Białystok Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin ŁKS Łódź
Korona Kielce Śląsk Wrocław
Legia Warszawa Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa Wisła Płock
Wisła Kraków Cracovia
 

Kolejka 11

5 października 2019
Cracovia Górnik Zabrze
Lech Poznań Wisła Kraków
Lechia Gdańsk KGHM Zagłębie Lubin
Piast Gliwice Legia Warszawa
Pogoń Szczecin Raków Częstochowa
Wisła Płock Arka Gdynia
ŁKS Łódź Korona Kielce
Śląsk Wrocław Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 12
19 października 2019
Arka Gdynia Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze ŁKS Łódź
Jagiellonia Białystok Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin Pogoń Szczecin
Korona Kielce Wisła Płock
Legia Warszawa Lech Poznań
Raków Częstochowa Śląsk Wrocław
Wisła Kraków Piast Gliwice

 

Kolejka 13
26 października 2019
Cracovia Pogoń Szczecin
Lech Poznań KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk Górnik Zabrze
Legia Warszawa Wisła Kraków
Piast Gliwice Korona Kielce
Wisła Płock Jagiellonia Białystok
ŁKS Łódź Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław Arka Gdynia

 

Kolejka 14
2 listopada 2019
Arka Gdynia Legia Warszawa
Cracovia Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok ŁKS Łódź
Korona Kielce KGHM Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin Lech Poznań
Raków Częstochowa Wisła Kraków
Śląsk Wrocław Wisła Płock

 

Kolejka 15
9 listopada 2019
KGHM Zagłębie Lubin Raków Częstochowa
Lech Poznań Korona Kielce
Lechia Gdańsk Pogoń Szczecin
Legia Warszawa Górnik Zabrze
Piast Gliwice Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków Arka Gdynia
Wisła Płock Cracovia
ŁKS Łódź Śląsk Wrocław

 

Kolejka 16
23 listopada 2019
Cracovia KGHM Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze Wisła Płock
Jagiellonia Białystok Arka Gdynia
Korona Kielce Raków Częstochowa
Lech Poznań Piast Gliwice
Lechia Gdańsk ŁKS Łódź
Pogoń Szczecin Legia Warszawa
Śląsk Wrocław Wisła Kraków

 

Kolejka 17
30 listopada 2019
Arka Gdynia Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin Górnik Zabrze
Legia Warszawa Korona Kielce
Piast Gliwice Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków Lechia Gdańsk
Wisła Płock Lech Poznań
ŁKS Łódź Cracovia

 

Kolejka 18
7 grudnia 2019
Cracovia Raków Częstochowa
Górnik Zabrze Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok KGHM Zagłębie Lubin
Korona Kielce Arka Gdynia
Lech Poznań ŁKS Łódź
Lechia Gdańsk Wisła Płock
Pogoń Szczecin Piast Gliwice
Śląsk Wrocław Legia Warszawa

 

Kolejka 19
14 grudnia 2019
Arka Gdynia KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok Lechia Gdańsk
Korona Kielce Cracovia
Legia Warszawa Wisła Płock
Piast Gliwice ŁKS Łódź
Raków Częstochowa Górnik Zabrze
Wisła Kraków Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław Lech Poznań

 

Kolejka 20
21 grudnia 2019
Cracovia Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze Jagiellonia Białystok
KGHM Zagłębie Lubin Legia Warszawa
Lech Poznań Arka Gdynia
Lechia Gdańsk Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin Korona Kielce
Wisła Płock Piast Gliwice
ŁKS Łódź Wisła Kraków

 

Kolejka 21
8 lutego 2020
Arka Gdynia Cracovia
Korona Kielce Górnik Zabrze
Lech Poznań Raków Częstochowa
Legia Warszawa ŁKS Łódź
Piast Gliwice KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Kraków Jagiellonia Białystok
Wisła Płock Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław Lechia Gdańsk

 

Kolejka 22
15 lutego 2020
Cracovia Lech Poznań
Górnik Zabrze Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin Wisła Kraków
Lechia Gdańsk Piast Gliwice
Pogoń Szczecin Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa Legia Warszawa
ŁKS Łódź Wisła Płock

 

Kolejka 23
22 lutego 2020
Arka Gdynia Raków Częstochowa
Lech Poznań Lechia Gdańsk
Legia Warszawa Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice Cracovia
Wisła Kraków Korona Kielce
Wisła Płock KGHM Zagłębie Lubin
ŁKS Łódź Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław Górnik Zabrze

 

Kolejka 24
29 lutego 2020
Arka Gdynia ŁKS Łódź
Górnik Zabrze Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok Lech Poznań
KGHM Zagłębie Lubin Śląsk Wrocław
Korona Kielce Lechia Gdańsk
Legia Warszawa Cracovia
Raków Częstochowa Piast Gliwice
Wisła Kraków Wisła Płock

 

Kolejka 25
4 marca 2020
Cracovia Wisła Kraków
Lech Poznań Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk Legia Warszawa
Piast Gliwice Arka Gdynia
Pogoń Szczecin Jagiellonia Białystok
Wisła Płock Raków Częstochowa
ŁKS Łódź KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław Korona Kielce

 

Kolejka 26
7 marca 2020
Arka Gdynia Wisła Płock
Górnik Zabrze Cracovia
Jagiellonia Białystok Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin Lechia Gdańsk
Korona Kielce ŁKS Łódź
Legia Warszawa Piast Gliwice
Raków Częstochowa Pogoń Szczecin
Wisła Kraków Lech Poznań

 

Kolejka 27
14 marca 2020
Cracovia Jagiellonia Białystok
Lech Poznań Legia Warszawa
Lechia Gdańsk Arka Gdynia
Piast Gliwice Wisła Kraków
Pogoń Szczecin KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock Korona Kielce
ŁKS Łódź Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław Raków Częstochowa

 

Kolejka 28
21 marca 2020
Arka Gdynia Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin Lech Poznań
Korona Kielce Piast Gliwice
Pogoń Szczecin Cracovia
Raków Częstochowa ŁKS Łódź
Wisła Kraków Legia Warszawa

 

Kolejka 29
4 kwietnia 2020
KGHM Zagłębie Lubin Korona Kielce
Lech Poznań Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk Cracovia
Legia Warszawa Arka Gdynia
Piast Gliwice Górnik Zabrze
Wisła Kraków Raków Częstochowa
Wisła Płock Śląsk Wrocław
ŁKS Łódź Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 30
11 kwietnia 2020
Arka Gdynia Wisła Kraków
Cracovia Wisła Płock
Górnik Zabrze Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok Piast Gliwice
Korona Kielce Lech Poznań
Pogoń Szczecin Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław ŁKS Łódź

 

Fot. Kamil Woldański