Informacje z Częstochowy i okolic

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło w miniony czwartek kilkanaście minut po godzinie 15.00 na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 20-letni kierujący audi potrącił 16-letnią dziewczynę, która przechodziła przez jezdnię. Niestety następnego dnia piesza zmarła na skutek poniesionych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w czwartek 2 maja, kilkanaście minut po godzinie 15.00 na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Częstochowy, 20-letni kierowca audi potrącił 16-letnią dziewczynę, mieszkankę Częstochowy, która przechodziła przez jezdnię. Pokrzywdzona piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Niestety następnego dnia zmarła.

Samochodem kierował mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku, w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.
Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.