Informacje z Częstochowy i okolic

Dzisiaj o 12 w trasę wyruszy częstochowski „Londyńczyk”. Do niedzieli kursował będzie on co godzinę, później natomiast w każdy weekend.

 

 

Autobus oznaczony numerem ,,034” – nawiązującym do numeru kierunkowego Częstochowy i regionu – podobnie jak w zeszłym roku będzie rozpoczynał oraz kończył każdy kurs na przystanku „Ratusz”, zlokalizowanym na łączniku między ulicami Śląską i Nowowiejskiego. Kursy będą rozpoczynać się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12.00. Ostatni kurs przypadnie na godz. 18.00.

Przejazdy będą odbywać się z przewodnikiem, który opowie o historii Częstochowy, obiektach usytuowanych wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem. Autobus będzie przejeżdżał m.in. przez Śródmieście, okolice centrum i Jasnej Góry.

Od 1 do 5 maja „londyńczyk” będzie kursować codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość przejazdów zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami (przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu), autobus będzie wyruszał w trasę we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, „034” ponownie będzie kursował tylko w weekendy.

Kursy obsługiwane będą zakupionym przez częstochowskie MPK „londyńczykiem” z zamkniętym dachem (drzwi z prawej strony umożliwiają bezpieczne korzystanie ze stałych przystanków na trasie).