Informacje z Częstochowy i okolic

Juniorzy Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa dwa tygodnie temu sięgneli po wicemistrzostwo kraju. Doskonała postawa w całym sezonie poskutkowała powołanami do kadry. Na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowych zaproszenia dostało aż czterech akademików. W piątek z zawodnikami spotkał się prezydenyt Krzysztof Matyjaszczyk.W dniach 10 -14 kwietnia br. w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w piłce siatkowej, w których uczestniczyło 8 najlepszych ekip z kraju. Podopieczni trenerów Wojciecha Pudy i Jakuba Kuziorowicza wywalczyli srebrne medale, co jest wielkim sukcesem częstochowskiego klubu.


Na Mistrzostwa drużyna Eco-Team AZS Stolzle Częstochowa pojechała w składzie: Adrian Basiewicz, Damian Czetowicz, Damian Czyżyk, Arkadiusz Fijałkowski, Jakub Kamiński, Remigiusz Kapica (MVP Turnieju), Kacper Kupczak, Oskar Moroziuk, Michał Nowakowski, Kamil Pachurka, Łukasz Pałuszka, Konrad Pieszka, Jan Pogłodziński, Szymon Romanowicz, Kacper Skopiński, Dominik Teklak, Kacper Woźniak. Sztab trenerski tworzyli: Wojciech Pudo, Jakub Kuziorowicz i Adrian Pasierb – statystyk.

Częstochowianie zostali dostrzeżeni przez opiekunów polskiej kadry kadetów oraz juniorów. W reprezentacji kadetów, która uda się na międzynarodowy turniej do Włoch, znalazł się przyjmujący Michał Nowakowski. Drużyna wystąpi we Włoszech obok ekip m.in. z Chorwacji, Iranu, Niemiec oraz gospodarzy imprezy.

Z kolei w powołanej przez trenera Michała Bąkiewicza szerokiej kadrze juniorów znaleźli się atakujący Remigiusz Kapica, środkowy Damian Czyżyk oraz libero Dominik Teklak.


W piątek, 26 kwietnia, w Urzędzie Miasta Częstochowy z młodymi częstochowskimi siatkarzami, także tymi, którzy zasilą teraz narodowe drużyny, spotkał się prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.