Informacje z Częstochowy i okolic

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Kalei. W wyniku zderzenia dwóch osobówek śmierć poniosły dwie osoby.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. 9:30 na drodze wojewódzkiej nr 494 w miejscowości Kalej. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowcajadącego od strony Częstochowy opla, podczas manewru skrętu w lewo, w ulicę Krótką, zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem, który następnie uderzył w jadącą od strony Częstochowy skodę.

Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby: 79-letni kierowca oraz 66-letnia pasażerka opla. Oboje byli mieszkańcami Częstochowy. Volkswagenem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, skodą 42-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Kierowcy tych pojazdów nie odnieśli obrażeń ciała. W chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Teraz tragiczne zdarzenie będzie zbadane przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.