Informacje z Częstochowy i okolic

Nowe rozwiązania na interaktywnej platformie LiveMPK odpowiadają na sugestie zgłaszane przez pasażerki i pasażerów. Bezpośredni wpływ na komunikaty dotyczące utrudnień w komunikacji czy sytuacji nadzwyczajnych mają teraz także dyspozytorzy.

 

Bezpośredni wpływ na komunikaty dotyczące utrudnień w komunikacji czy sytuacji nadzwyczajnych będą mieli teraz także dyspozytorzy. Zmiany umożliwią prezentację informacji o planowanych zmianach w komunikacji oraz aktualnej sytuacji na drogach miasta. Oprócz tego, że komunikaty prezentowane są na stronie głównej LiveMPK, to wyświetlane są również w widoku podglądu odjazdów z przystanku w ramach aplikacji LiveMPK.

W praktyce oznacza to, że jeśli Miejski Zarząd Dróg i Transportu przesyła MPK komunikat z ważnymi informacjami na temat funkcjonowania danej linii, to wyświetli się on na LiveMPK w oznaczeniu wszystkich przystanków tej linii – dzięki temu wszyscy użytkownicy aplikacji z taką informacją się zapoznają. Jeśli MZDiT poinformuje MPK, że konkretny przystanek jest zawieszony, to komunikat taki pojawi się tylko w „profilu” tego przystanku.

Dzięki takim udogodnieniom dyspozytor ma dostęp do nadzoru nad komunikatami. Może w kilka sekund wysłać komunikat dotyczący utrudnień – np. o zablokowanym przejeździe, awarii trakcji czy czasowym wstrzymaniu ruchu tramwajów. Komunikat zobaczą ci, których informacja dotyczy – dyspozytor może go wysłać do profilu konkretnego przystanku na LiveMPK lub dla całej linii.

MPK czeka na kolejne sugestie na temat działania platformy LiveMPK. Dzięki temu co jakiś czas będzie ona udoskonalana zgodnie z wolą częstochowskich pasażerek i pasażerów.

UM Częstochowa