Informacje z Częstochowy i okolic

Ponad 80 miejskich placówek nadal strajkuje. Nie przeszkodziło to w organizacij egzaminów ósmoklasisty, które odbyły się w 42 szkołach bez przeszkód.

Rozpoczął się drugi tydzień strajku. Dzisiaj uczestniczyło w nim ponad 1,6 tys. nauczycielek i nauczycieli z 82 placówek oświatowych. 515 osób z różnych powodów (L4, opieka nad dzieckiem, urlopy dla poratowania zdrowia) było w szkole nieobecnych, reszta nie miała tego dnia zajęć, nie przystąpiła do strajku bądź nie pojawiła się w szkole z innych powodów (łącznie 1092 osoby). W placówkach, które strajkują było obecnych niespełna 750 dzieci/uczniów (nie licząc osób zdających egzamin).
Do egzaminu ósmoklasisty w 37 miejskich podstawówkach i 5 zespołach szkolno-przedszkolnych przystąpiło dziś blisko 1,7 tys. uczennic i uczniów. Z żadnej z częstochowskich szkół nie było informacji o większych problemach z przeprowadzeniem egzaminów. Organizacja egzaminów jest możliwa dzięki współpracy szkół i zrozumieniu potrzeb uczniów ze strony protestujących nauczycieli.