Informacje z Częstochowy i okolic

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta  przegłosowano zabezpieczenie środków miejskich na rozbudowę Stadionu Miejskiego „Raków”. Jednogłośna decyzja Radnych spowodowana jest wcześniejszą, prawie trzygodzinną dyskusją Rady podczas wtorkowej nadzywczajnej Sesji. Mimo wielu sporów nareszcie udało się dojśc do porozumienia w tej kwestii…

Klub Raków Częstochowa w imieniu swoim, swoich kibiców i wszystkich sympatyków sportu w Częstochowie dziękuje władzom Miasta Częstochowa, ze szczególnym uwzględnieniem radnych i prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, za zaangażowanie w projekt rozbudowy Stadionu Miejskiego Raków – możemy przeczytać na stronie RKS Raków. 

Zadanie „Prace przygotowawcze i wkład własny do rozbudowy infrastruktury sportowej w Częstochowie, w tym budowa Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” pochłonie łącznie 37,7 mln zł (z limitami wydatków: 13,7 mln zł na 2019 r., 20,2 mln na 2020 r. oraz 3,8 mln zł na 2021 r.). Źródłem pokrycia większości tegorocznych miejskich wydatków na inwestycję ma być kredyt bankowy. Tym samym rozpoczęto prace przygotowawcze do inwestycji. 5 kwietnia miasto podpisało umowę na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, którą opracują poznańskie firmy Demiurg Project SA i Demiurg sp. z. o.o., za kwotę blisko 331 tys. zł. Opracowanie dokumentu zajmie dwa miesiące, a następnie ruszy przetarg na realizację prac budowlanych.

Modernizacja obiektu przy Limanowskiego 83 uzyskała wcześniej dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 10 mln zł, w ramach Planu Rocznego, co nie wyklucza możliwości starania się przez miasto o dodatkowe środki w ramach Planu Wieloletniego.

Kibice i działacze Rakowa mogą więc spać spokojnie. Po kilkunastomiesięcznej batalii o nowy stadion ich marzenia nareszcie się ziściły, a występ czerwono-niebieskich w Ekstraklasie staje się coraz bardziej realny. Teraz podopiecznych Marka Papszuna czeka kolejne ligowe starcie. W niedzielę, 14 kwietnia na boisku przy Limanowskiego podejmować będą Wartę Poznań. Poczatek tego spotkania o 17.