Informacje z Częstochowy i okolic

W niedzielę na DK1 w Poczesnej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 20-letni motocyklista.

W niedzielę około godziny 9.20 w miejscowości Poczesna na drodze krajowej nr 1 doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło na wysokości stacji paliw Orlen w kierunku Częstochowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem, 20-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Utracił panowanie nad jednośladem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. W wyniku odniesionych obrażeń młody kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Ładna, słoneczna pogoda to czynnik zwiększający ruch jednośladów na drodze. Apelujemy do miłośników jednośladów o rozwagę na drodze i dalekowzroczność w przewidywaniu zagrożeń. Brawura za kierownicą jednośladu może skończyć się tragicznie. Również kierujący samochodami powinni w tym okresie wzmóc czujność i przed wykonaniem manewru na drodze upewnić się, że nie spowodują tym zderzenia z motocyklistą, który jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego często w takich sytuacjach odnosi poważne obrażenia.

 

KMP Częstochowa