Informacje z Częstochowy i okolic

Łącznie 113 nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku wręczono wczoraj w Hali Częstochowa. Wśród laureatów znaleźli się m.in. żużlowcy: Fredrik Lindgren i Leon Madsen oraz tenisistka stołowa, Roksana Załomska.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe odbyła się 28 marca. Statuetki wręczyli laureatom: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zdzisław Wolski. Łącznie przyznano 44 nagrody (2 nagrody I stopnia, 8 nagród II stopnia i 34 nagrody III stopnia) dla 28 zawodników oraz 16 trenerów i działaczy, a także 69 wyróżnień dla 56 zawodników oraz 13 trenerów i działaczy. Wszyscy laureaci otrzymali okolicznościowe statuetki na kamiennej podstawie z grawertonem, a nagrodzeni – także nagrody finansowe: nagroda I stopnia – 3 tys. zł, nagroda II stopnia – 2 tys. zł, nagroda III stopnia – 1 tys. zł.

 

WYKAZ NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ:

 

 

NAGRODY I STOPNIA

 

   

Imię i nazwisko

 

Przynależność klubowa

 

Osiągnięcia w 2018 r.

 

1.    Fredrik Lindgren Włókniarz Częstochowa SA III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na Żużlu
2.     Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa SA Trener

 

 

NAGRODY II STOPNIA

 
   

Imię i nazwisko

 

Przynależność klubowa

 

Osiągnięcia w 2018 r.

 

3.     Marcin Szymański Stowarzyszenie Speedway Fan Club

(speedrower)

I miejsce indywidualnie i drużynowo w Mistrzostwach Europy i I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych, I miejsce drużynowo w Pucharze Polski, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze, II miejsce w parach w Mistrzostwach Polski w Speedrowerze
4.     Tomasz Pokorski Stowarzyszenie Speedway Fan Club trener
5.     Roksana Załomska

KU AZS UJD

(tenis stołowy, podnoszenie ciężarów)

III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym (ekstraklasa kobiet), III miejsce w grze mieszanej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów; I miejsce w grze deblowej oraz III miejsce  w grze indywidualnej i drużynowo w Akademickich Mistrzostwach Europy  w Tenisie Stołowym
6.     Miłosz Przybylik

KU AZS UJD

 

trener sekcji tenisa stołowego
7.    Jakub Jelonek Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”

(lekka atletyka)

I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w chodzie sportowym na dystansie 50 km
8.     Czesław Lamch Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” trener Jakuba Jelonka i Jakuba Mrożka
9.    Patrycja Jundziłł Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Politechniki Częstochowskiej II miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 20 w Siatkówce Plażowej, I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, V miejsce w Mistrzostwach Świata do lat 19
10.   Leon Madsen Włókniarz Częstochowa SA (żużel) I miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Europy na Żużlu

 

NAGRODY III STOPNIA

 

   

Imię i nazwisko

 

 

Przynależność klubowa

 

 

Osiągnięcia w 2018 r.

 

11.   Natalia Lewandowska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego

(skoki do wody)

I miejsce w skokach do wody z trampoliny 3m w kat. open kobiet i w skokach synchronicznych w kat. open kobiet, I miejsce w skokach do wody z trampoliny 3m, II miejsce w skokach z trampoliny 1m i z wieży w kat. młodzieżowiec w Letnich Mistrzostwach Polski
12.   Dominika Mirowska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego I miejsce w skokach synchronicznych, II miejsce w skokach do wody z trampoliny 3m w kat. open kobiet oraz II miejsce w skokach z trampoliny 3m w kat. młodzieżowiec w Letnich Mistrzostwach Polski
13.   Filip Mijalski Klub Sportów Walki „Start”

(kickboxing)

III miejsce w formule point-fighting – 74 kg w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu

 

14.   Rafał Sztark Klub Sportów Walki „Start” III miejsce w formule point-fighting – 79 kg w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu,

I miejsce w formule kick-light i UFR w kat. seniorów -80 kg w Zunifikowanych Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu

15.    Dariusz Pleśniak Klub Sportów Walki „Start” trener, działacz

 

16.    Sebastian Paruzel Stowarzyszenie Speedway Fan Club

(speedrower)

I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy i I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych,

I miejsce drużynowo w Pucharze Polski i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze

17.   Tomasz Włodarczyk Stowarzyszenie Speedway Fan Club I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych, I miejsce drużynowo w Pucharze Polski i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze
18.   Piotr Jamroszczyk Stowarzyszenie Speedway Fan Club I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych, I miejsce drużynowo w Pucharze Polski i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze
19.   Marcin Jakubiak Stowarzyszenie Speedway Fan Club I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych, I miejsce drużynowo w Pucharze Polski i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze
20.    Janusz Danek Stowarzyszenie Speedway Fan Club działacz

 

21.   Oliwia Daroch Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

(pływanie)

II miejsce w sztafecie kobiet w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Pływaniu, I miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym i motylkowym, III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i motylkowym, grzbietowym (S10), na dystansie 100 m stylem motylkowym (w kat. open i S10) i na dystansie 200 m stylem zmiennym (w kat. open i S10), III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, motylkowym i grzbietowym w kat. open, na dystansie 100 m stylem dowolnym (w kat open i S10), na dystansie 100 m stylem grzbietowym (w kat. open i S10) w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych,

członkini kadry narodowej

22.    Przemysław Drąg Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

I miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym w Pucharze Świata w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, II miejsce w klasyfikacji generalnej w Zimowych Otwartych i w Letnich Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu w grupie startowej S11, I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, grzbietowym (S11) i klasycznym (w kat. open i S11), na dystansie 100 m stylem dowolnym (S11), klasycznym i grzbietowym (w kat. open i S11), II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym (w kat. open) i III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (w kat. open) w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych, zawodnik kadry narodowej, uczestnik Mistrzostw Europy i Pucharów Świata
23.    Mateusz Miśkiewicz Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

III miejsce w klasyfikacji generalnej w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w grupie startowej S10; I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i stylem motylkowym oraz na dystansie 100 m stylem dowolnym, stylem grzbietowym (S7), na dystansie 200 m stylem zmiennym w kat. S7 i w kat. open, III miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym i na dystansie 100 m stylem grzbietowym w kat. open w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, II miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym i III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym i grzbietowym i na dystansie 100 m stylem dowolnym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów
24.    Marta Majka Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

II miejsce w sztafecie i w klasyfikacji generalnej w grupie startowej S8 w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, III miejsce w klasyfikacji generalnej w Letnich Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i grzbietowym, na dystansie 100 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz na dystansie 200 m stylem dowolnym, II miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w grupie startowej S8 w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
25.    Robert Nowakowski Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

trener
26.    Mirosław Chwałowski Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

działacz
27.    Kinga Falarz

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza

(tenis stołowy, podnoszenie ciężarów)

III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym (ekstraklasa kobiet),

III miejsce drużynowo w Akademickich Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym

28.    Daria  Łuczakowska

KU AZS UJD

III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym (ekstraklasa kobiet)

 

29.    Justyna Zawada

KU AZS UJD

III miejsce w kat. wagowej do 48 kg w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów

 

30.    Waldemar Chwastowski

KU AZS UJD

trener sekcji podnoszenia ciężarów
31.   Marek Fijałkowski

KU AZS UJD

działacz

 

32.    Marek Ciuk Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”

(lekka atletyka)

trener, działacz
33.    Maciej Kasprzyk Klub Sportowy „Orient”

(kickboxing, taekwondo, tang soo do)

I miejsce w formule semi contact kadet -60 kg, II miejsce układy formalne tradycyjne kadet niebieskie i czerwone pasy w Mistrzostwach Świata Taekwondo International, II miejsce tag team junior i III miejsce double match junior -68 kg w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo, I miejsce w point fighting junior -57 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu II miejsce w light contact junior -54 kg i -60 kg oraz III miejsce kopnięcie dosiężne kadet junior senior -170 cm w Mistrzostwach Polski tang soo do, I miejsce semi contact junior – 170 cm, II miejsce układy formalne tradycyjne junior i III miejsce light contact junior -58 kg w Międzynarodowych MP w Taekwondo ZS PUT
34.    Kacper Kołodziejczyk Klub Sportowy „Orient” I miejsce walki semi contact junior chłopcy – 74 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu, członek kadry narodowej, I miejsce walki semi contact junior chłopcy -180 cm i kopnięcie dosiężne junior chłopcy – 175 cm w Mistrzostwach Polski w Taekwondo ZS PUT, I miejsce walki light contact junior chłopcy -76 kg i kopnięcie dosiężne kadet/junior/senior chłopcy w Mistrzostwach Polski tang soo do, II miejsce walki light contact senior chłopcy -76 kg i III miejsce walki semi contact junior chłopcy w Drużynowych MP w Taekwondo
35.    Oliwia Kołodziejczyk Klub Sportowy „Orient” II miejsce semi contact junior niebieskie pasy – 168 cm w Mistrzostwach Świata w Taekwondo International, I miejsce semi contact kadet dziewczyny – 165 cm, I miejsce light contact kadet dziewczyny +57 kg i III miejsce kopnięcie dosiężne kadet dziewczyny w MP tang soo do, I miejsce semi contact kadet dziewczęta do 160 cm, II miejsce układy formalne tradycyjne kadet i III miejsce light contact kadet dziewczęta +54 kg w Międzynarodowych MP w Taekwondo ZS PUT, I miejsce w tag team kadet dziewczęta i double-match kadet +47 kg w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo, II miejsce point-figting kadet starszy dziewczyny -60 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu
36.    Monika Cieślik Klub Sportowy „Orient” trenerka
37.    Zbigniew Pawlak Klub Sportowy „Orient” trener, działacz
38.    Paulina Myrda Uczniowski Klub Sportowy 48

(pięciobój nowoczesny)

I miejsce w Mistrzostwach Europy w kat. wiekowej U17 indywidualnie

i w konkurencji sztafet, I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

w Pięcioboju Nowoczesnym

39.    Barbara Bałchanowska Uczniowski Klub Sportowy 48 trenerka odpowiedzialna za przygotowanie biegowe
40.   Tomasz Bałchanowski Uczniowski Klub Sportowy 48 trener prowadzący sekcję pięcioboju, działacz
41.   Kinga Legieta Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Politechniki Częstochowskiej II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w Siatkówce Plażowej,

I miejsce w Pucharze Polski w Siatkówce Plażowej

42.    Adrian Miedziński Włókniarz Częstochowa SA (żużel) III miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych na Żużlu
43.    Michał Świącik Włókniarz Częstochowa SA działacz
44.    Roman Cisowski Częstochowskie Stowarzyszenie Strzeleckie „CSS” I miejsce w Mistrzostwach Polski Open i Pucharze Polski Open karabin pneumatyczny 10m/40 strzałów
   

WYRÓŻNIENIA

 

Lp.  

Imię i nazwisko

 

Przynależność klubowa

Osiągnięcia w 2018 roku

45. Zofia Nowakowska Częstochowska Akademia Taekwon-do II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do w kat. wagowej 46 kg, III miejsce w Pucharze Polski Juniorów i w Grand Prix Polski Juniorów w kat. wagowej 45 kg
46. Aleksandra Nowak Częstochowska Akademia Taekwon-do trenerka
47. Ewa Bugdoł Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic”

(triathlon, szermierka)

III miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie średnim

(1/2  ironman) w kategorii elita/WPRO

48. Alicja Ulatowska Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” II miejsce w Mistrzostwach Polski w Duathlonie i w Triathlonie w kat. młodzieżowej na dystansie sprinterskim, III miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie w kat. młodzieżowej na dystansie olimpijskim
49. Marcin Żelazny Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szpadzie
50. Andrzej Zaguła Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” trener, działacz
51. Weronika Karolska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego

(skoki do wody)

I miejsce w skokach do wody z wieży w kat. wiekowej B dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski, I miejsce w skokach do wody z wieży w kat. wiekowej B dziewcząt i III miejsce w skokach synchronicznych w Letnich Mistrzostwach Polski w kat. open kobiet
52. Paweł Spadło Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego III miejsce w skokach do wody z trampoliny 1m w kat. open mężczyzn  i I miejsce w kategorii masters w Letnich Mistrzostwach Polski
53. Natalia Piwowarska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego III miejsce w skokach do wody z trampoliny 3m w Zimowych Mistrzostwach Polski w kat. wiekowej D dziewcząt oraz w Grand Prix Polski
54. Maciej Bujak Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego I miejsce w skokach do wody z wieży w kat. wiekowej D chłopców  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, III miejsce w skokach do wody z wieży w Grand Prix Polski w kat. wiekowej D Chłopców
55. Izabela Okręglicka Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego I miejsce w skokach do wody z trampoliny 3m oraz II miejsce w skokach z wieży

i III miejsce z trampoliny 1m w kat. wiekowej C dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski; II miejsce w skokach do wody z trampoliny 1m i 3m oraz III miejsce z trampoliny 3m i wieży w Grand Prix Polski

56. Zofia Warońska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego III miejsce w skokach do wody z trampoliny 3m w kat. wiekowej C dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski,

I miejsce w skokach do wody z wieży w Grand Prix Polski

57. Julia Ziemnicka Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego III miejsce w skokach synchronicznych w kat. open kobiet w Letnich Mistrzostwach Polski, III miejsce w skokach do wody z wieży i z trampoliny 1m w kat. Młodzieżowiec w Letnich Mistrzostwach Polski
58. Konrad Gibki Klub Sportów Walki „Start” II miejsce w Zunifikowanych Mistrzostwach Polski Juniorów w Kickboxingu  w formule point-fighting – 60 kg i formule UFR – 60 kg
59. Aleksandra Sikora UKS ISD – UJD

(piłka nożna kobiet)

I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w piłce nożnej (wraz z reprezentacją województwa śląskiego)
60. Wiktoria Kosielak UKS ISD – UJD

 

I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w piłce nożnej (wraz z reprezentacją województwa śląskiego)
61. Włodzimierz Bodziachowski UKS ISD – UJD

 

trener
62. Mirosław Dobosz UKS ISD – UJD

 

działacz
63. Dominik Rycharski Stowarzyszenie Speedway Fan Club

(speedrower)

III miejsce w Mistrzostwach Europy Weteranów w Speedrowerze
64. Mateusz Złotnicki Stowarzyszenie Speedway Fan Club III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Speedrowerze
65. Aneta Noga Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

(pływanie)

II miejsce w sztafecie kobiet i IV miejsce w klasyfikacji generalnej w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w grupie startowej S8, I miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym, II miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
66. Karolina Kupczyńska Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

II miejsce w sztafecie i III miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie S7 w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Pływaniu
67. Natalia Grzyb Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

I miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (S6), II miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym (S6) i na dystansie 50 m stylem klasycznym (S5), III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (S6) i stylem grzbietowym (S6) oraz na dystansie 100 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Polski Juniorów

i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

68. Marta Wolnik Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

III miejsce w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Pływaniu w klasyfikacji generalnej w gr. startowej S8, I miejsce na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym (S7), II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz na dystansie 100 m stylem dowolnym i stylem grzbietowym (S8), III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym w kat. open w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
69. Wiktoria Fadrowska Ludowy Klub Sportowy

„Gol-Start”

III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów, III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (w kat. S9), 50 m stylem grzbietowym (S10) i 100 m stylem grzbietowym (w kat. S10) w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
70. Łukasz Mruk

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza

(tenis stołowy, podnoszenie ciężarów)

II miejsce w kat. wagowej do 77 kg w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów, II miejsce w Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów
71. Szymon Rotnicki

KU AZS UJD

I miejsce w kat. wagowej 69 kg w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów, I miejsce w rwaniu i dwuboju w kat. wagowej do 69 kg i II miejsce w Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów
72. Mateusz Klimek

Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”

(lekka atletyka)

III miejsce w chodzie sportowym na dystansie 20 km w Mistrzostwach Polski U20
73. Filip Felski Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” III miejsce w skoku wzwyż  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U18)
74. Jakub Mrożek Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” III miejsce w biegu na dystansie 2 km z przeszkodami w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U18)
75. Alicja Michalska Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”

 

trenerka Filipa Felskiego
76. Bartłomiej Gardas Klub Sportowy „Orient”

(kickboxing, taekwondo,

tang soo do)

III miejsce w formule light contact kadeci chłopcy -64 kg w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo ZS PUT, I miejsce w formule light contact kadet chłopcy do 64 kg i II miejsce układy drużynowe +120 cm w Taekwondo Polish Open Cup
77. Adam Marciniak Częstochowski Klub Pływacki Pirania

(pływanie, pięciobój nowoczesny)

I miejsce w sztafecie (z Kajetanem Wąsowiczem) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym
78. Konrad Dzwonkowski Częstochowski Klub Pływacki Pirania

 

trener
79. Kajetan Wąsowicz Uczniowski Klub Sportowy Atut

(pływanie, pięciobój nowoczesny)

I miejsce w Mistrzostwach Polski w Dwuboju Nowoczesnym do lat 14, I miejsce indywidualnie i w sztafecie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym, I miejsce w Pucharze Polski w kat. wiekowej U15
80. Iga Kromołowska Uczniowski Klub Sportowy Atut III miejsce indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym
81. Katarzyna Wąsowicz Uczniowski Klub Sportowy Atut trenerka Kajetana Wąsowicza
82. Sławomir Wąsowicz Uczniowski Klub Sportowy Atut trener Igi Kromołowskiej
83. Anna Lewandowska Uczniowski Klub Sportowy Atut działaczka
84. Daria Kobiela Stowarzyszenie Miłośników Sportu Efekt

(nordic walking)

III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Kobiet na dystansie 10 km

i I miejsce w Mistrzostwach Polski HILL Nordic Walking w kat. wiekowej K18

85. Michał Zarębski Fundacja Jest Lepiej

(nordic walking)

III miejsce na dystansie 5 km w kat. wiekowej 30-39 w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Nordic Walking
86. Daniel Wojtasiński Fundacja Jest Lepiej II miejsce w półmaratonie, III miejsce na dystansie 10 km w Mistrzostwach Europy w kat. wiekowej M40, I miejsce na dystansie 5 km, II miejsce na dystansie 10 km w Pucharze Europy, I miejsce na dystansie 5 km w kat. wiekowej 40-44 w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Nordic Walking
87. Mariola Pasikowska Fundacja Jest Lepiej II miejsce w Mistrzostwach Świata na dystansie półmaratonu, I miejsce w półmaratonie i II na dystansie 10 km w Mistrzostwach Europy, I miejsce na dystansie 5 km i 10 km w Pucharze Europy; I miejsce w maratonie, II miejsce na dystansie 10 km i w biathlonowym nordic walking oraz III miejsce w maratonie górskim w kat. wiekowej K30 w Mistrzostwach Polski
88. Agnieszka Kolarska Fundacja Jest Lepiej III miejsce w Biathlonowych Mistrzostwach Polski w kat. K3, II miejsce na dystansie 5 km w kat. wiekowej K30 w Pucharze Polski
89. Ewa Dusiel Fundacja Jest Lepiej II miejsce w Biathlonowych Mistrzostwach Polski i w Pucharze Polski w kat. wiekowej K50 na dystansie 5 km

 

90. Ewelina Suriak Fundacja Jest Lepiej III miejsce w Mistrzostwach Polski na dystansie 10 km w kat. wiekowej K18-29, II miejsce na dystansie 10 km i w półmaratonie w Pucharze Polski w kat. wiekowej K19
91. Bożena Jurczyńska Fundacja Jest Lepiej III miejsce w Biathlonowych Mistrzostwach Polski w kat. wiekowej K55, III miejsce w Pucharze Polski w kat. wiekowej K55 na dystansie 5 km
92. Bogdan Barczyk Fundacja Jest Lepiej

 

 

II miejsce w półmaratonie i w biathlonowym nordic walking w Mistrzostwach Polski, I miejsce w półmaratonie w kat. wiekowej M50 w Pucharze Polski
93. Mateusz Borkowski Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej

wraz z reprezentacją województwa śląskiego, zawodnik kadry śląska i szerokiej kadry narodowej U18

94. Mikołaj Tataruch Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej wraz

z reprezentacją województwa śląskiego, zawodnik kadry śląska i szerokiej kadry narodowej

95. Igor Gniecki Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej wraz

z reprezentacją województwa śląskiego, zawodnik kadry śląska i szerokiej kadry narodowej

96. Paweł Tomaszewski Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka trener
97. Paulina Kuligowska Ludowy Klub Sportowy Respekt

(taekwon-do)

III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwon-do w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich
98. Weronika Dobosz Ludowy Klub Sportowy Respekt III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich
99. Kamil Klimaszewski Ludowy Klub Sportowy Respekt trener

 

100. Kacper Dobrzański Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor/Klub Sportowy Droga Smoka

(taekwondo olimpijskie)

III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo w kat. wagowej

do 37 kg

101. Kamil Wojtania Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor

(taekwondo olimpijskie)

I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim
102. Daria Korzonek Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim

w kat. wagowej -46 kg

103. Igor Sapała Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor III miejsce w Ogólnopolskie Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo w kat. kadet,

V miejsce w Pucharze Świata

104. Weronika Dębska Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor III miejsce w Pucharze Świata i w Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo,

pierwsze i trzecie miejsca w Pucharze Polski w Taekwondo

105. Robert Kantorysiński Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor trener, działacz
106. Krzysztof Janusik Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Klub Jutrzenka I miejsce w Pucharze Polski, w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w kat. osób całkowicie niewidomych
107. Aleksander Krupa Akademia Walki Częstochowa

(muaythai)

III miejsce w Mistrzostwach Polski w Muaythai w kat. wagowej 81 kg senior,

II miejsce w Mistrzostwach Polski Oriental Rules w Kickboxingu w kat. wagowej senior 86kg

108. Jakub Coner Akademia Walki Częstochowa trener

 

109. Maja Ozieriańska Klub Sportowy Stradom

(piłka nożna)

I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w kat. U13 wraz z kadrą śląska
110. Julia Kowalska Częstochowska Akademia Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji SPARTAN

Uechi-Ryu Karate-do

III miejsce w Kyokushin European Cup organizacji WKB w kat. U12 w kat. wagowej -40 kg
111. Wiktoria Szal Częst. Akademia Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji SPARTAN

Uechi-Ryu Karate-do

III miejsce w Kyokushin European Cup organizacji WKB w kat. U14 w kat. wagowej -50 kg
112. Urszula Gwóźdź Częst. Akademia Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji SPARTAN

Uechi-Ryu Karate-do

III miejsce w Mistrzostwach Europy organizacji WKB
113. Marta Kamińska Częst. Akademia Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji SPARTAN

Uechi-Ryu Karate-do

III miejsce w Kyokushin European Cup WKB, II miejsce w Polish Open WKB

 

UM Częstochowa