Informacje z Częstochowy i okolic

40 dziecko urodziło się w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. Tradycyjnie już, tuż po narodzinach maluchy otrzymują wózek ufundowany przez lokalną firmę Deltim. 

W sumie, od 2012 roku, w ramach kolejnych edycji programu, na świat przyszło 40 dzieciaków, 20 dziewczynek i 20 chłopców, w tym cztery pary bliźniąt. W 2019 roku na świat przyjdzie kolejna czwórka.

Wczoraj  mama najmłodszego częstochowianina, który przyszedł na świat w ramach miejskiego programu dofinansowania in vitro odebrała wózek od przedstawicielki firmy Deltim. Na spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miasta był obecny także prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W tegorocznym naborze do udziału w miejskim programie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego zgłosiły się 52 pary. Po weryfikacji formalnej teraz czeka je kwalifikacja medyczna  w wybranych klinikach. Zakwalifikowanym parom przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w wysokości do 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą sami pacjenci.

Od pierwszej edycji program wspiera częstochowska firma Deltim, która każdemu dziecku (a właściwie jego rodzicom) ofiaruje wózek.