Informacje z Częstochowy i okolic

 

W sobotę, 16 marca w hali IV LO im. Henryka Senkiewicza odbędzie się charytatywny turniej piłkarski o Żonkilowy Puchar Nadziei. Organizatorem charytatywnej imprezy hest Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, a zebrane fundusze przekazane zostaną najmłodszym podopiecznym hospicjum.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej – już od ćwierć wieku zajmuje się chorymi terminalnie i ich bliskimi niosąc im nadzieję, lecząc ból i inne objawy towarzyszące chorobie. W Hospicjum Częstochowskim przy ul. Krakowskiej 45a przytulny dom znajdzie każdy potrzebujący, a świadczenia w ramach opieki paliatywnej i hospicyjnej oferowane są bezpłatnie. Pod naszą opieką znajdują się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Kampania Pola Nadziei to międzynarodowa kwesta na rzecz wszystkich ziemskich hospicjów.   W październiku, na znak solidarności z podopiecznymi hospicjum, sadzono żonkilowe sadzonki, by na wiosnę podziwiać jak wzrastają. Pola Nadziei wyrastają na prawdziwe święto idei hospicyjnej, dlatego organizowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących, w które angażują mieszkańców Częstochowy i okolic.

W sobotnim turnieju udział weźmie 8 zespołów, które podzielone zostaną na dwie grupy. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 9.15.