Informacje z Częstochowy i okolic

W Hali Sportowej Częstochowa trwa kolejna, trzecia edycja targów szkolnych „Zawodowiec”.

Kolejna edycja targów to okazja do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół średnich o profilu zawodowym, a także z uczniami i nauczycielami tworzącymi poszczególne placówki. Każda z nich prezentuje się razem ze swoimi partnerami biznesowymi, którymi są firmy wspierające. Współpraca niejednokrotnie gwarantuje przyszłym absolwentom zatrudnienie i dalszy rozwój kompetencji zawodowych.


Podczas dwudniowej imprezy na wszystkich zainteresowanych, oprócz konkretnych ofert edukacyjnych, czekają też dodatkowe atrakcje, jak turniej minigolfa, pokazy musztry wojskowej, pokaz tańca i mody, czy poczęstunek przygotowany przez szkołę gastronomiczną.
Targi „zawodowiec” to jeden z dowodów na coraz ściślejszą współpracę biznesu. Ich organizatorem jest częstochowskie Centrum Obsługi Inwestora Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta. Centrum zajmuje się m.in. wspieraniem lokalnej przedsiębiorczości w zakresie analizy kadrowych potrzeb lokalnych pracodawców, a także współpracą ze szkołami pod kątem dostosowania systemu kształcenia technicznego i zawodowego w mieście do tych potrzeb.
Targi potrwają do 14 marca w Hali Sportowej Częstochowa. Dzisiaj stoiska będą czynne w godzinach 9.00-15.30.