Informacje z Częstochowy i okolic

Na dzień przed meczem 1/4 Pucharu Polski Raków ogłosił przedłużenie kontraktu z trenerem Markiem Papszunem. Nowa umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2020/2021.

Jestem zadowolony z tego, że właściciel Klubu wraz z Zarządem, obdarzyli mnie zaufaniem i przedłużyli ze mną kontrakt na kolejny rok. Wiem, że spowodowane jest to przede wszystkim postawą drużyny i wynikami naszej pracy. Cieszę się też, że za tym działaniem idą dodatkowe kroki takie jak choćby przedłużenie kontraktów moich współpracowników. Mogę tu zdradzić, że było to jednym z warunków przedłużenia mojej umowy. Wierzę, że razem będziemy realizować kolejne cele. Zarówno ten, który na tę chwilę jest celem podstawowym, a później kolejne, które cały czas są przed nami. Przy przedłużeniu kontraktu brałem pod uwagę szereg czynników, które spowodowały, że doszliśmy do porozumienia i dzięki którym związałem się z Klubem i z Częstochową na kolejny rok – powiedział dla www.rksrakow.pl trener Marek Papszun.

Dzisiaj odbędzie się pucharowe strarcie z Legią Warszawa, jednak jak zaznacza Prezes Rakowa, Wojciech Cygan wynik dzisiejszego spotkania, jak i kwestia ewentualnego awansu nie mają wpływu na przedłużenie obowiązującej umowy, dlatego obie strony nie czekały do zakońćzenia sezonu:  – W Rakowie wypracowaliśmy trochę inny model zarządzania, niż większość klubów. U nas liczy się przede wszystkim pomysł na drużynę. Trener Papszun podejmując u nas pracę przedstawił interesującą wizję rozwoju sportowego całego klubu. A ponieważ spełnia się ona w praktycznie każdym punkcie, naturalną konsekwencją jest nasza chęć kontynuowania tej współpracy. Tu nie chodzi o wyniki, a o zaufanie, którym darzymy trenera. Nie uzależniamy nowej umowy dla trenera od ewentualnego awansu czy spektakularnego sukcesu w Pucharze Polski. Dlatego nie musieliśmy się wstrzymywać z rozmowami do końca sezon – dodał Prezes Wojciech Cygan.

 

Fot. Kamil Woldański

Inf. www.rksrakow.pl