Informacje z Częstochowy i okolic

67-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem wytwarzania przez niego materiałów wybuchowych. W jego mieszkaniu znaleziono środki służące do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną. Mężczyna miał również  wcześniej grozić podłożeniem bomb w placówkach państwowych.

67-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. Mundurowi znaleźli tam środki mogące służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków. Prekursory materiałów wybuchowych oraz amunicja zostaną poddane badaniom. W czynnościach prowadzonych w mieszkaniu 67-latka współpracowali policjanci z Częstochowy oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Śledczy oraz policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Częstochowy pracowali z kryminalnymi oraz mundurowymi z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, oraz z pirotechnikami z katowickiego samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego. Ponadto jak ustalono, mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych.
Czynności w sprawie trwają. Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

KMP Częstochowa