Informacje z Częstochowy i okolic

Kryminalni z częstochowskiej „jedynki” zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o brutalne pobicie mężczyzny. Do zdarzenia doszło w grudniu w centrum miasta. Sąd, po przeanalizowaniu materiału dowodowego, zdecydował o umieszczeniu 19-latka i 28-latka na 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia. Jak ustalili śledczy 19-latek „pod legendą” wyjaśnienia sprawy, zwabił pokrzywdzonego pod jedną z kamienic w centrum miasta, a następnie wspólnie ze znajomym zaatakowali go, kopali i bili po całym ciele. Obrażenia pokrzywdzonego były poważne. Agresorzy uciekli z miejsca zdarzenia. Kryminalni z jedynki ustalili i namierzyli sprawców. Obaj to mieszkańcy Częstochowy. W dniu 29 stycznia zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty pobicia i wywierania wpływu na świadków. W toku wykonanych czynności okazało się, że 19-latek dodatkowo usłyszał zarzuty gróźb karalnych i znęcania się.
Sąd na wniosek Prokuratora i śledczych zastosował wobec nich izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

KMP Częstochowa