Informacje z Częstochowy i okolic

28-letni mężczyzna wpadł w ręce policji po tym, jak ukradł samochód dostawczy a następnie uderzył nim w… policyjny radiowóz.

W niedzielę, 27 stycznia kilkanaście minut po godzinie 10.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie od przypadkowego świadka, którego zaniepokoił mężczyzna podejrzanie oglądający samochody zaparkowane w miejscowości Kalej (gmina Wręczyca Wielka). Jako pierwsi do osoby zgłaszającej dotarli policjanci z kłobuckiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy ustalili, że podejrzanie zachowujący się mężczyzna wsiadł do białego samochodu dostawczego i odjechał w kierunku ul. Grodziskiej.

Tego samego dnia rano policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży białego forda transita, do której doszło na terenie Częstochowy.

Po rozmowie z osobą zgłaszającą policjanci pojechali we wskazane miejsce. Po chwili zauważyli jadącego z przeciwka białego transita,  który odpowiadał opisowi skradzionego pojazdu. Podczas zatrzymania kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w policyjny radiowóz. Na skutek tej kolizji zarówno policjanci jak i kierowca forda nie odnieśli obrażeń ciała. Stróże prawa zatrzymali kierowcę kradzionego samochodu, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast pobrano od niego krew w celu ustalenia czy nie znajdował się pod działaniem środków psychoaktywnych.