Informacje z Częstochowy i okolic

Prawie 500 kandydatek pokonała Anna Wojtyla, która zwyciężyła w konkursie na najlepszą położną w Polsce. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta odberała ona gratulacje z rąk radnych oraz przedstawicielki Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie.

W zorganizowanym przez Akademię Malucha Alantan konkursie uczestniczyły 482 położne z całej Polski. Rywalizacja miała charakter głosowania, a punkty mogły przyznawać najlepiej zorientowane, czyli same pacjentki. Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że zdecydowanie wygrała częstochowianka Anna Wojtyla, która zdobyła 1383 głosy, pokonując zdobywczynię drugiego miejsca o ponad 400 głosów.
W czwartek, 24 stycznia, podczas sesji Rady Miasta, tytułu najlepszej położnej w kraju gratulowały laureatce władze miasta oraz Barbara Płaza, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. – Bycie położną to chyba największa pasja mojego życia. Nie traktuję tej pracy jako nadzór nad pacjentką, ale jako towarzyszenie kobiecie, która za chwilę urodzi. Taka obecność jest naprawdę bardzo ważna i sprawia, że sam poród przebiega znacznie sprawniej – podkreśliła „Położna na medal”.
Anna Wojtyla pomaga kobietom w ciąży od ponad 10 lat. Jak zdradza, na swoim koncie ma ponad 80 porodów. Na co dzień, oprócz pracy położnej w szpitalu, zajmuje się również porodami domowymi oraz prowadzi szkołę rodzenia i opieki nad noworodkiem. Sama jest mamą dwóch córek.