Informacje z Częstochowy i okolic

W miniony poniedziałek mundurowi prowadzili poszukiwania zaginionego mieszkańca Miedźna. W akcji wzięło udział ponad sto osób, w tym policjanci z komendy w Kłobucku, policyjny przewodnik z psem i straż pożarna.  Niestety finał poszukiwań był tragiczny. Po kilku godzinach poszukiwań odnaleziono zwłoki zaginionego Szczepana H.

W poniedziałek 21 stycznia po godzinie 16.00 oficer dyżurny otrzymał informację dotyczącą zaginięcia 49-letniego mieszkańca Miedźna, który dzień wcześniej wyszedł z domu i nie powrócił do chwili zgłoszenia. Z uwagi na okoliczności zaginięcia, a w szczególności panujące warunki atmosferyczne i ujemną temperaturę Komendant ogłosił alarm dla policjantów z tutejszej jednostki. Działania poszukiwawcze rozpoczęto od razu po otrzymaniu informacji o zaginięciu. Kłobuccy kryminalni we współpracy z policjantami z KWP w Katowicach ustalili, że telefon zatrzymanego ostatni raz był aktywny w centrum Miedźna w dniu zaginięcia dlatego też, kilkugodzinne działania prowadzono przede wszystkim w tej miejscowości. Niestety finał poszukiwań nie był szczęśliwy, gdyż po godzinie 22.00 odnaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny.
W miejscu odnalezienia ciała zaginionego pracowali kłobuccy kryminalni. Czynności nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Policjanci przeprowadzili oględziny wspólnie z technikiem kryminalistyki. Aktualnie trwa postępowanie, które ma ustalić dokładny przebieg tragicznych wydarzeń.
W akcji poszukiwawczej wzięło udział ponad sto osób, w tym policjanci z komendy w Kłobucku i z podległych komisariatów, policyjny przewodnik z psem tropiącym, stróże prawa z SPPP w Częstochowie, strażacy z KP PSP w Kłobucku wraz z ochotnikami z OSP w Miedźnie, Ostrowach nad Okszą i Mokrej oraz znajomi i rodzina zaginionego.

 

KPP Kłobuck