Informacje z Częstochowy i okolic

Na 2 miesiące trafił do tymczasowego aresztu 24-latek podejrzany o spowodowanie wypadku, skutkującego ciężkimi obrażeniami ciała. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z drugim pojazdem, którego pasażerka została ciężko ranna. Policja prosi świadków zdarzenia o niezwłoczny kontakt!

Do zdarzenia doszło w sobotę (19 stycznia br.) około 20.20 na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Warszawskiej w Częstochowie (Rondo Trzech Krzyży). Z dotychczasowych ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego wynika, że kierujący BMW 24-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie „na czerwonym” i zderzył się z pojazdem tej samej marki, którego 20-letnia pasażerka doznała ciężkich obrażeń ciała. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-letniemu obywatelowi Ukrainy zarzutu spowodowania wypadku. Śledczy z wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe złożyli wniosek o izolacyjny środek zapobiegawczy dla zatrzymanego. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy zadecydował, że mężczyzna trafi na najbliższe 2 miesiące do aresztu.

 

KMP Częstochowa