Informacje z Częstochowy i okolic

Częstochowa podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała prawie o 50 tysięcy więcej, niż w roku ubiegłym. Łącznie z puszek i licytacji zebrano 457 038, 13 zł.

Hasłem tegorocznego finału 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia było ,,Pomaganie jest dziecinnie proste”. Zebrane środki, mają zostać przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w Polsce.

Podczas tegorocznego finału w naszym mieście wolontariusze WOŚP zebrali rekordową kwotę prawie 460 tys. zł, to blisko 50 tys. więcej niż w ubiegłym roku i ponad 120 tys. zł więcej niż dwa lata temu.

Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek i licytacji, zorganizowano m.in. VII Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą” i „Paradę Serc”. Na scenie przy Ratuszu Miejskim przez cały dzień odbywały się koncerty, wystąpili m.in.: Wisien, Eternal Spiritis, Wszyscy byliśmy harcerzami, RobGitarnik & Positive Virus oraz Pączki w Tłuszczu. Na scenie wystąpił m.in. zespół Big Cyc.

 

Fot. Kamil Woldański