Informacje z Częstochowy i okolic

Policjanci z Częstochowy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, który miał miejsce w kamienicy przy ulicy Równoległej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień rozprzestrzenił się w okolicach drzwi wejściowych do jednego z mieszkań. Ewakuowani zostali mieszkańcy budynku. 8 osób zostało przewiezionych do szpitala. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 43-latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło tuż przed północą w kamienicy przy ulicy Równoległej w Częstochowie. Jak wstępnie ustalili śledczy, ogień rozprzestrzenił się w okolicy drzwi wejściowych do jednego z mieszkań na drugim piętrze. Na szczęście pomoc straży pożarnej i policji przyszła na czas i wszystkie osoby zostały bardzo szybko ewakuowane z budynku, a ogień ugaszony. Z uwagi na silne zadymienie pomieszczeń, do szpitala trafiło 8 osób, w tym 4 dzieci. Dalszej obserwacji wymagało jedno z nich.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 43-latka. To były konkubent kobiety, której drzwi do mieszkania uległy spaleniu. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna ma związek z podpaleniem. Badanie wykazało u niego w organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu. W niedzielę (20 stycznia br.) mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez śledczych z komisariatu II i prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe i zadecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 

KMP Częstochowa