Informacje z Częstochowy i okolic

Mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona postanowili podziękować dzielnicowemu z komisariatu w Koniecpolu asp. Krzysztofowi Łuszczkowi wysyłając list do Komenty Policji w Częstochowie. Wyrażają w nim wdzięczność za uratowanie im życia.

7 stycznia br. dzielnicowy, patrolując swój rejon służbowy zauważył dym. Okazało się, że na jednej z posesji, w budynku gospodarczym doszło do pożaru. Policjant powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego. Sam natychmiast przystąpił do działania. Ewakuował z pomieszczeń mieszkalnych, przyległych do miejsca pożaru, niczego nieświadomych mieszkańców. Mundurowy pomagał też wyprowadzić zwierzęta hodowlane z pomieszczeń sąsiadujących z garażami, w których rozprzestrzenił się ogień.

Pożar został ugaszony przez strażaków. Na miejsce przyjechało także pogotowie energetyczne, które sprawdziło instalację elektryczną.

Wdzięczni mieszkańcy napisali w swoim liście: „Dzięki natychmiastowej reakcji i wezwaniu pomocy Straży Pożarnej (dzielnicowy – przyp. autora) uratował nie tylko mienie ale i nasze życie i narażając swoje życie i zdrowie zapobiegł większej tragedii”.

 

KMP Częstochowa