Informacje z Częstochowy i okolic

29-letni mężczyzna podejrzany o przestępstwa na tle seksualnym został zatrzymany przez częstochowską policję. Jak ustalili śledczy, zatrzymany kilka dni temu zaczepiał w centrum miasta młode kobiety, a jednej z nich składał niemoralne propozycje. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Policja nadal poszukuje sprawcy napadów, do których doszło w autobusach MPK.

Kilka dni temu oficer dyżurny z komisariatu I w Częstochowie otrzymał zgłoszenie ataku na tle seksualnym w centrum miasta. Jak ustalili śledczy, młoda kobieta została zaatakowana przez sprawcę, który zaczepił ją i przemocą doprowadził do innej czynności seksualnej. Dwa dni później wpłynęło kolejne zgłoszenie o zaczepianiu 15-latki i złożeniu jej seksualnej propozycji w zamian za obietnicę wręczenia jej pieniędzy. Wszystko wskazywało na to, że w obu przypadkach sprawcą jest ten sam mężczyzna.

Informacja ta natychmiast została przekazana do wszystkich patroli w terenie. Policjanci z komisariatu I w Częstochowie dotarli na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Dzięki pomocy świadka, mundurowi zatrzymali podejrzanego. 29-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego trafił do policyjnej celi. Zebrany przez policjantów z częstochowskiego wydziału kryminalnego materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zarzutów doprowadzenia przemocą do poddania się innej czynności seksualnej 17-latki i złożenia propozycji kontaktu seksualnego 15-latce w zamian za obietnicę wręczenia jej pieniędzy.

W sobotę (5 stycznia 2019 r.) sąd w Częstochowie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka na 3 miesiące.

Na tym etapie postępowania śledczy wykluczają, aby zatrzymany miał związek z wcześniejszymi atakami na tle seksualnym w dzielnicy Parkitka i Gnaszyn.

Cały czas policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego dążą też do zatrzymania sprawcy czynu na tle seksualnym, do którego doszło w autobusie linii nr 10, 7 grudnia 2018 roku ok. 22.00. Z ustaleń kryminalnych wynika, że sprawca zaczepił wtedy jadącą autobusem 16-latkę. Mężczyzna był w wieku ok. 40-45 lat, miał ok. 190 cm, był szczupły, ubrany w czarny płaszcz i czarną czapkę, miał też ze sobą jasnobrązową torbę na ramię.

 

KMP Częstochowa