Informacje z Częstochowy i okolic

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk przedłużył o kolejny rok funkcjonowanie pilotażowego programu darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży z naszego miasta.

Przypomnijmy, że program ten działa w ramach projektu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Jesienią 2017 roku darmowe przejazdy autobusami i tramwajami MPK zostały wprowadzone dla przedszkolaków oraz uczennic i uczniów szkół podstawowych (bądź wygaszanych gimnazjów). Do korzystania z udogodnienia uprawniało zameldowanie na terenie Częstochowy i uczęszczanie do jednej z częstochowskich placówek oświatowych. Z początkiem roku szkolnego 2018/19 grupa uprawnionych do korzystania z darmowej komunikacji została poszerzona o młodzież uczącą się w szkołach średnich.

Statystyki pokazują, że darmowa komunikacja cieszy się dużą popularnością, a MPK zyskało dzięki udogodnieniu grono nowych pasażerek i pasażerów. Na podstawie danych opartych m.in. o liczbę wydanych kart i darmowych zasileń można wskazać, że liczba młodych ludzi korzystających z darmowej komunikacji w porównaniu do grudnia 2017 r. wzrosła o ponad 5 tys. osób. Daje to obecnie liczbę 12 764 osób korzystających z programu darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży.

Pasażerki i pasażerowie korzystający z programu mogą już dokonywać darmowych doładowań swoich kart na pierwszy kwartał 2019 roku. Punkty obsługi klienta MPK, gdzie można załatwić związane z tym formalności, dostępne są na terenie całego miasta.

 

MPK Częstochowa