Warning: Illegal string offset 'ssb_og_tags' in /usr/home/twojaczestochowa/domains/twoja-czestochowa.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 1466
Informacje z Częstochowy i okolic

Policjanci z Blachowni zatrzymali 44-latkę podejrzaną o oszustwa. Jak ustalili śledczy, kobieta podpierając się dokumentacją informującą o rzekomej chorobie jej córki wyłudzała pieniądze od ludzi…

Wczoraj rano oficer dyżurny z Blachowni otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z bloków po klatce schodowej ma chodzić kobieta i wyłudzać pieniądze. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zatrzymali odpowiadającą rysopisowi 44-latkę. Kobieta miała przy sobie dokumenty mające uprawdopodobnić wymyśloną przez nią historię o rzekomej chorobie jej córki.

Z ustaleń śledczych wynika, że w ten sposób zatrzymana oszukała dwie osoby, które przekazały jej niewielkie sumy pieniędzy, a od trzeciej usiłowała wyłudzić datek, jednak starsza kobieta nie dała się oszukać. Niewykluczone jednak, że pokrzywdzonych może być więcej. Szczegóły sprawy wyjaśniają teraz policjanci z Blachowni, wspólnie z prokuratorem.

Dzisiaj zatrzymana usłyszała zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa, a prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie zastosował wobec niej dozór.