Informacje z Częstochowy i okolic

Jutro poznamy nazwę, pod jaką w sezonie 2019 będzie startował w PGE Ekstralidze Włókniarz Częstochowa. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej klub ogłosi tegorocznego sponsora tytularnego, strategicznego oraz sponsora Areny Częstochowa. Dzisiaj natomiast poznaliśmy pełny terminarz PGE Ekstraligi.

Wiadomo już, że biało-zieloni zainaugurują sezon w piątek, 5 kwietnia meczem u siebie ze Stalą Gorzów. Równo tydzień później, 12 kwietnia „Lwy”  pojadą do Grudziądza, gdzie zmierzą się z tamtejszym GKM-em. Terminarz PGE Ekstraligi ogłoszono dzisiaj, w przeddzień konferencji prasowej, którą klub zwołał, by ogłosić nazwy głównych sponsorów w sezonie 2019. Po godz. 11 będziemy już znali sponsora tytularnego, strategicznego, oraz nazwę stadionu przy ul. Olsztyńskiej, na którym ścigają się biało-zieloni.

 

Terminarz PGE Ekstraligi:

1. kolejka
Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów (piątek 5 kwietnia, Eleven)
Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń (piątek 5 kwietnia, Eleven)
Speed Car Motor Lublin – MRGARDEN GKM Grudziądz (niedziela 7 kwietnia, nSport+)
Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław (niedziela 7 kwietnia, nSport+)

2. kolejka
MRGARDEN GKM Grudziądz – Włókniarz Częstochowa (piątek 12 kwietnia, Eleven)
Cash Broker Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin (piątek 12 kwietnia, Eleven)
Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra (niedziela 14 kwietnia, nSport+)
Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno (niedziela 14 kwietnia, nSport+)

3. kolejka
Włókniarz Częstochowa – Speed Car Motor Lublin (piątek 26 kwietnia, Eleven)
Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz (piątek 26 kwietnia, Eleven)
Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów (niedziela 28 kwietnia, nSport+)
Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń (niedziela 28 kwietnia, nSport+)

4. kolejka
Speed Car Motor Lublin – Fogo Unia Leszno (piątek 3 maja, Eleven)
MRGARDEN GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław (piątek 3 maja, Eleven)
Get Well Toruń – Włókniarz Częstochowa (niedziela 5 maja, nSport+)
Cash Broker Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra (niedziela 5 maja, nSport+)

5. kolejka
Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów (piątek 10 maja, Eleven)
Falubaz Zielona Góra – Speed Car Motor Lublin (piątek 10 maja, Eleven)
MRGARDEN GKM Grudziądz – Get Well Toruń (niedziela 12 maja, nSport+)
Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno (niedziela 12 maja, nSport+)

6. kolejka
Speed Car Motor Lublin – Get Well Toruń (piątek 24 maja, Eleven)
Cash Broker Stal Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz (piątek 24 maja, Eleven)
Fogo Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra (niedziela 26 maja, nSport+)
Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław (niedziela 26 maja, nSport+)

7. kolejka
Betard Sparta Wrocław – Speed Car Motor Lublin (piątek 31 maja, Eleven)
Get Well Toruń – Cash Broker Stal Gorzów (piątek 31 maja, Eleven)
Falubaz Zielona Góra – Włókniarz Częstochowa (niedziela 2 czerwca, nSport+)
MRGARDEN GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno (niedziela 2 czerwca, nSport+)

8. kolejka
Speed Car Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław (piątek 7 czerwca, Eleven)
Fogo Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz (piątek 7 czerwca, Eleven)
Włókniarz Częstochowa – Falubaz Zielona Góra (niedziela 9 czerwca, nSport+)
Cash Broker Stal Gorzów – Get Well Toruń (niedziela 9 czerwca, nSport+)

9. kolejka
Betard Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa (piątek 21 czerwca, Eleven)
Get Well Toruń – Speed Car Motor Lublin (piątek 21 czerwca, Eleven)
MRGARDEN GKM Grudziądz – Cash Broker Stal Gorzów (niedziela 23 czerwca, nSport+)
Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno (niedziela 23 czerwca, nSport+)

10. kolejka
Get Well Toruń – MRGARDEN GKM Gurdziądz (piątek 28 czerwca, Eleven)
Speed Car Motor Lublin – Falubaz Zielona Góra (piątek 28 czerwca, Eleven)
Fogo Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa (niedziela 30 czerwca, nSport+)
Cash Broker Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław (niedziela 30 czerwca, nSport+)

11. kolejka
Betard Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz (piątek 26 lipca, Eleven)
Fogo Unia Leszno – Speed Car Motor Lublin (piątek 26 lipca, Eleven)
Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń (niedziela 28 lipca, nSport+)
Falubaz Zielona Góra – Cash Broker Stal Gorzów (niedziela 28 lipca, nSport+)

12. kolejka
Speed Car Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa (piątek 2 sierpnia, Eleven)
MRGARDEN GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra (piątek 2 sierpnia, Eleven)
Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław (niedziela 4 sierpnia, nSport+)
Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno (niedziela 4 sierpnia, nSport+)

13. kolejka
Fogo Unia Leszno – Get Well Toruń (piątek 9 sierpnia, Eleven)
Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz (piątek 9 sierpnia, Eleven)
Speed Car Motor Lublin – Cash Broker Stal Gorzów (niedziela 11 sierpnia, nSport+)
Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław (niedziela 11 sierpnia, nSport+)

14. kolejka
MRGARDEN GKM Grudziądz – Speed Car Motor Lublin (piątek 23 sierpnia, Eleven)
Cash Broker Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa (piątek 23 sierpnia, Eleven)
Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno (niedziela 25 sierpnia, nSport+)
Get Well Toruń – Falubaz Zielona Góra (niedziela 25 sierpnia, nSport+)

Półfinały
1 września – niedziela (pierwsze mecze)
6 września – piątek (data rezerwowa)

8 września – niedziela (mecze rewanżowe)
13 września – piątek (data rezerwowa)

Finały
15 września – niedziela (pierwsze mecze)
20 września – piątek (data rezerwowa)

22 września – niedziela (mecze rewanżowe)
27 września – piątek (data rezerwowa)
29 września – niedziela (data rezerwowa)
6 października – niedziela (data rezerwowa)

 

 

Fot. Kamil Woldański