Informacje z Częstochowy i okolic

Laserowy miernik TruCam obsługiwany przez policjantów z kłobuckiej drogówki zarejestrował citroena, który w terenie zabudowanym na ul. Zamojskiego w Wąsoszu Górnym, poruszał się z prędkością 104 km/h. Samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego. 

Wczoraj policjanci z drogówki kilkukrotnie kontrolowali prędkość na ulicy Zamojskiego w Wąsoszu Górnym. To właśnie tam mundurowi zauważyli poruszającego się z dużą prędkością citroena. Miernik prędkości wskazał, że pojazd poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierowcą była 21-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego. Kobieta została ukarana wysokim mandatem, a na jej „konto” dopisano również 10 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, które odzyska dopiero za 3 miesiące.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci wykorzystywali laserowe urządzenie pomiarowe TruCam LTI 20/20. Przypominamy, że jedną z zalet urządzenia jest fakt, iż podczas pomiaru prędkości wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Eliminuje to wątpliwości co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru. TruCam może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego cyklu pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia.