Informacje z Częstochowy i okolic

Zarzut narażenia swojego 6-letniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszał 30-letni mężczyzna, który „opiekował” się chłopcem pod wplywem alkoholu. 

W sobotę wieczorem oficer dyżurny z komisariatu V otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przy ulicy Gombrowicza w Częstochowie nietrzeźwy mężczyzna opiekuje się dzieckiem. Jak ustalili policjanci, widok dziecka, próbującego dobudzić leżącego na ziemi mężczyznę, wzbudził zainteresowanie przypadkowego przechodnia, który miał podnieść 30-latka, posadzić na ławce i poinformować o wszystkim policję.

Badanie wykazało w organizmie mężczyzny prawie 4 promile alkoholu. 30-latek trafił do izby wytrzeźwień, a jego 6-letnie dziecko pod opiekę babci. Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialny ojciec usłyszy zarzut narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za przestępstwo to grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator i sąd.