Informacje z Częstochowy i okolic

Przy Alei Wojska Polskiego w Częstochowie będzie można spotkać prawdziwych… żołnierzy, którzy rekrutować będą do Wojska Polskiego.

Polska armia poszukuje rekrutów i za sprawą kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” rusza w trasę po kraju. Jednym z jej przystanków będzie Galeria Jurajska. 7 i 8 grudnia przedstawiciele Polskich Sił Zbrojnych zawitają do centrum handlowego.

W galerii będzie można spotkać się z żołnierzami, porozmawiać na temat służby, a także dowiedzieć więcej o ścieżce kariery, jaką proponuje armia. Wojskowi podzielą się także z zainteresowanymi swoimi doświadczeniami.

W rozmowach będzie można dowiedzieć się m.in. gdzie dziś służą polscy żołnierze, ile zarabiają oraz jak przebiega sama służba. Ponadto przedstawiciele WKU w Częstochowie odpowiedzą zainteresowanym na pytania, o to jakie warunki trzeba spełnić myśląc o karierze w armii.

Na miejscu dowiemy się także, dokąd trzeba się udać, jeśli poważnie rozważamy wstąpienie do sił zbrojnych. Wojskowi ze swoją akcją jeżdżą już po Polsce od połowy października, odwiedzając m.in. galerie handlowe, miejskie rynki, ośrodki rozrywki i sportu.

Galeria Jurajska jest kolejnym punktem w woj. śląskim gdzie tego typu akcja jest prowadzona. – To okazja, aby w luźnej atmosferze porozmawiać z żołnierzami  i żołnierkami o faktach i mitach służby. To także unikalna szansa, aby się dowiedzieć, jak może wyglądać kariera w wojsku oraz jak wygląda codzienność w jednostce – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Ale spotkanie z wojskiem to nie jedna atrakcja, jaka czeka uczestników akcji w galerii. Fani militariów będą mieli także okazję zobaczyć prawdziwy sprzęt wojskowy, jaki na co dzień wykorzystywany jest przez wojsko. Spotkania w Jurajskiej odbędą się 7 grudnia w godz. 14-19 oraz 8 grudnia w godz. 10-18.

Inf. Prasowa