Informacje z Częstochowy i okolic

Po bramkach Tomasa Petraska i Petra Schwarza Raków Częstochowa wygrywa na wyjeździe z Odrą Opole 0:2. Czerwono-niebiescy są pewnym liderem tabeli Fortuna I Ligi.

Pierwszy raz w tym sezonie oba zespoły spotkały się w ramach 4. kolejki I Ligi. Wówczas rzutem na taśmę zwyciężyli częstochowianie. Jedyną bramkę w meczu, w 89. minucie spotkania strzelił Miłosz Szczepański.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się od bardzo spokojnej wymiany podań w obu ekipach. Gospodarze kontrolowali grę Rakowa, który pierwszą połowę zakończył z jednym celnym strzałem na bramkę. Na brak emoocji nie mogliśmy natomiast narzekać po przerwie. W 68. minucie podanie Tomasa Petraska wykorzystał Peter Schwarz i otworzył wynik spotkania. Otworzyli się również gospodarze, którzy stanęli przed doskonałą okazją na wyrównanie wyniku. Po strzale głową jednego z zawodników Odry świetną interwencją popisał się Michał Gliwa. Na pięć minut przed końcem przewinienia w polu karnym dopatrzył się arbiter, który wskazał na „jedenastkę”. Pewnie wykorzystał ją Tomas Petrasek, dla którego było to szóste trafienie w tym sezonie.

Częstochowianie kończą ten rok z 14 wygranymi i 48 punktami na koncie. Druga w tabeli Sandecja Nowy Sącz – 38 punktów, natomiast trzecia Stal Mielec traci do Rakowa 11 punktów.

Dzisiejsze spotkanie było ostatnią ligową potyczką czerwono-niebieskich w tym sezonie. Jednak podopiecznych Marka Papszuna czeka jeszcze mecz w ramach 1/8 Pucharu Polski.  W czwartek, 6 grudnia w Suwałkach zagrają z tamtejszymi Wigrami. Początek meczu o 20.3o.

Odra Opole – Raków Częstochowa 0:2 (Swarz ’68, Petrasek 86′)

Odra Opole: Weinzettel – Szota, Janus (84. Mikinic), Brusiło, Moder, Rybicki (84. Wodecki), Bonecki, Habusta (22. Żemło), Skrzypczak, Baranowski, Janasik.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Domański (57. Szczepański), Malinowski, Kościelny, Schwarz, Listkowski, Zachara (74. Radwański), Kun, Lewicki (88. Musiolik)