Informacje z Częstochowy i okolic

Doskonałe zakończenie roku Skry Częstochowa, która pokonała na „Lorecie” GKS Bełchatów 1:0!

Konia z rzędem temu, kto jeszcze dwa miesiące temu przypuszczał, że Skra Częstochowa zakończy ten rok z w połowie tabeli i z 8 zwyciestwami w II Lidze. Najpierw bezbramkowy remis z Radiomiakem Radom i Górnikiem Łęczna, wygrana z Ruchem Chorzów, by rok zakończyć wygraną 1:0 z GKS-em Bełchatów.

Skra rozpoczęła ten mecz tak, jak zdążyła nas do tego przyzwyczaić. Na dużym spokoju, defensywnie, czekając na możliwość wyjścia z kontrą. W pierwszej połowie częstochowianie wypracowali dwie doskonałe sytuacje, a przed okazją na otwracie wyniku spotkania stnął dwukrotnie Piotr Nocuń. Ostatecznie jednak po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał bezbramkowy remis.

Po przerwie obraz gry niewiele się różnił. Obie drużyny cierpliwie konstruowały kolejne akcje. Obronę rywali dopiero w 78. minucie sforsował Piotr Nocuń, który wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Napory. Strzelec jedynej bramki w tym meczu stanął przed kolejną szansą w 87. minucie, jednak dobrze inteweniował bramkarz przyjezdnych.

Skra – GKS Bełchatów 1:0 (87′ Nocuń)

Skra Częstochowa: Krzczuk – Jurek, Błaszkiewicz, Holik, Skowron – Napora, Olejnik, Zalewski, Kieca – Nocoń, Siwek (68. Buławski)
GKS Bełchatów: Lernacik – Sierczyński, Michalski ż, Magiera, Grzelak, Mularczyk, Czajkowski, Bartosik, Ryszka, Thiakane, Biel