Informacje z Częstochowy i okolic

Plejada znakomitych gwiazd zawita do Filharmonii Częstochowskiej 16 grudnia. Agencja Teatralna Certus zaprasza na komedię kryminalną:”Polowanie na Łosia”.

„Polowanie na łosia” będzie kolejną produkcją teatralną Fundacji Garnizon Sztuki. Tak jak poprzedni spektakl, pt. „Pozytywni”, który poruszał  temat szeroko pojętej tolerancji, realizuje on misję Fundacji podejmując ważne społecznie tematy.  Tym razem akcent położony zostanie na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Spektakl koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi..

„Polowanie na łosia” Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu”, to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Zabawna, a przy tym mocno ironiczna. To obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i problemów z uczuciami. Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w ironiczny, metaforyczny sposób.

OBSADA:

ELIZA – Agnieszka WIĘDŁOCHA

KONRAD – Antoni PAWLICKI

ROMUALD – Piotr CYRWUS

MYSZKA – Grażyna WOLSZCZAK

Jarosław PAST – Leszek LICHOTA