Informacje z Częstochowy i okolic

W Szkole Podstawowej nr 36 im. Polskich Olimpijczyków oddano do użytku świeżo wyremontowaną salę. Jej uroczyste otwarcie odbyło się podczas szkolnych obchodów 100-lecia Niepodległości.

Podczas uroczystości uczniowie i uczennice zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie. Spotkaniu towarzyszyło także ślubowanie nowych chorążych Pocztu Sztandarowego oraz symboliczne przekazanie kluczy do nowej pracowni komputerowej. Klucze odebrali seniorzy, którzy również będą korzystać z komputerów zakupionych w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego.

Wyremontowana sala gimnastyczna zyskała m.in. nową podłogę i urządzenia sportowe. Ponadto pomalowano ściany i sufity, wymieniono instalację c.o., zamontowano nowe grzejniki i drzwi. Kompleksowy remont przeszły także sanitariaty i szatnia. Wykonawcą trwającej od czerwca do października inwestycji była firma LOMA z Częstochowy. Jej koszt to 370 tys. zł.

Zrealizowana w ramach BO pracownia komputerowa składa się z 14 nowych stanowisk komputerowych z pełnym oprogramowaniem, zestawu multimedialnego, urządzenia wielofunkcyjnego i laptopa dla nauczyciela. Koszt pracowni to 48 tys. zł.