Informacje z Częstochowy i okolic

Dziś kwiaty złożono pod pomnikiem Orląt Lwowskich, czeka nas jeszcze m.in. koncert w Filharmonii, czy Pierwszy Bieg Niepodległości. Główne uroczystości odbędą się w niedziele na Placu Biegańskiego. 

Główne częstochowskie uroczystości związane ze Świętem Niepodległości kontynuowane będą jutro i w niedzielę. 10 listopada odbędzie się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu w Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej, zostaną także wręczone odznaczenia ,,Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”. W niedzielę natomiast obchody rozpocznie I Częstochowski Bieg Niepodległości. O godz. 12.00 w Bazylice Archikatedry Świętej Rodziny, zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Po południu przed grobem Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza rozpocznie się uroczystość patriotyczna,skąd uczestnicy przejdą na plac Biegańskiego. O godz. 17.00 odbędzie się tam pokaz multimedialny, któremu będzie towarzyszyć Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Dzisiaj złożono kwiaty przy pomniku Orląt Lwowskich. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół im. Bolesława Prusa i Urząd Miasta. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych i związków kombatanckich, a także uczniowie częstochowskich szkół i mieszkańcy.