Informacje z Częstochowy i okolic

W związku z pierwszą edycją Częstochowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada dla ruchu zamkniętych zostanie kilka ulic mieście. Utrudnienia potrwają od 9.30 do o 13.

Jak informuje MZDiT na czas imprezy nie pojedziemy:

– ul Mirowską (od pl. Daszyńskiego do Nadrzecznej), Nadrzeczną (na południe od Mirowskiej), Kanałem Kohna, Krakowską (na odcinku od Placu -Daszyńskiego do ul. Mielczarskiego), Katedralna, Ogrodową 9 odcinek od Placu Daszyńskiego do ul Katedralnej).

– Placami: Biegańskiego i Daszyńskiego,

– Wszystkie ulice wewnątrz obszaru pomiędzy ulicami: Pułaskiego, Waszyngtona, III-cia al. NMP (strona południowa), Śląska.
Mogą również wystąpić utrudnienia w ruchu komunikacji publicznej.  Nie będzie funkcjonował postój taksówek w III-ciej al. NMP przed placem Biegańskiego. Na chodnikach, na trasie biegu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pieszym, ponadto zamknięty zostanie również ruch rowerowy.

Organizatorem pierwszej w Częstochowie edycji biegu jest fundacja „Jest Lepiej”. Wystartuje on o godz. 11.11 spod Galerii Jurajskiej. Uczestnicy zmierzą się z 10 kilometrową trasą, która prowadzić będzie ulicami: Strażacką, Krakowską, Ogrodową, al. Najświętszej Marii Panny, Waszyngtona i Nadrzeczną. Meta również usytuowana jest pod częstochowskim centrum handlowym.