Informacje z Częstochowy i okolic

Od 31 października od godziny 6.00 do 5 listopada do godziny 6.00 w poniedziałek trwała policyjna akcja „ZNICZ 2018. W ciągu tych dni na częstochowskich drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

W tym roku akcja „Znicz 2018” trwała od 6.00 w środę 31 października do 6.00 w poniedziałek 5 listopada. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy 103 kolizje. Jest to spadek, jeśli porównać tę liczbę z danymi z roku ubiegłego, kiedy kolizji było 138. W 2017 roku doszło też do 6 wypadków, w których rannych zostało 6 osób.

W tym roku spadła także liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Mundurowi przeprowadzili przeszło 1 tys. kontroli stanu trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, a w 2017 roku aż 8.

Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy.

 

KMP Częstochowa